in

ARDA TURAN İLE İLGİLİ BELGELER SIZDIRILDI

Güney Afrika’da 2010 yılında yapılan Dünya Kupası’nda tıbbi amaçlı yasaklı madde kullanan futbolcuları açıklayan ”Fancy Bears” adlı hacker grubu bu kez de Arda Turan’la ilgili yazışmaları sızdırdı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından FIFA Antidoping ajansına gönderilen Arda Turan’a ait sağlık raporu ve Terapötik kullanım istisnası başvurusuyla ilgili 4 adet elektronik posta sızdırıldı.

Yazışmalarda FIFA Antidoping Ajansı yetkililerinin kendi aralarında konuyla ilgili görüş belirtmeleri yer alıyor.

Bu maillerde Arda Turan’la ilgili bir başvuru ve sağlık raporunun ek olarak yer aldığı dikkat çekiyor.

Sızdırılan yazışmalarda Arda Turan’ın sırtındaki bir problemle ilgili olarak tedavisinde triamcinolone kullanılmasıyla ilgili talep yer alıyor.

Eklenen raporda Arda Turan’ın sırtındaki problemler için tüm yöntemlerin kullanıldığı ancak sonuç alınmadığı belirtilirken son seçenek olarak sözü edilen ‘Triamcionolon’ etken maddesini içeren müdahaleye ihtiyaç duyulduğu belirtiliyor.

ÖNCE FIFA’YA BİLDİRİLİYOR

Burada TFF ve Arda Turan doğru olanı yaparak yasaklı olan bu ilacı kullanmıyor. Önce durumu FIFA’ya bildirerek tedavi amaçlı kullanım için izin istiyor.

Yazışmalarda ise sorunun gerçekten ‘Triamcionolon’ kullanımını gerektirip gerektirmediği tartışılırken bu konuyla ilgili bir karar verilmesi isteniyor.

Triamcionolon (Triamsinolon), Dünya AntiDoping Ajansı’nın yasaklı maddeler listesinde bulunuyor. Sporcuların bu maddeleri tedavi amacıyla kullanması için izin alması gerekiyor. TFF’nin Arda Turan için yaptığı başvurunun da bu nedenle olduğu söylenebilir. Sızdırılan bilgilerde ise başvuru sonucuna dair bir bilgi yer almıyor.

Arda Turan’da bel fıtığı olduğu, ameliyat olmadığı için de bu sorunun yıllardır devam ettiği daha önce basında yer almıştı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BEŞİKTAŞ’TA PEPE İZDİHAMI

SÜPER LİG FIFA 18’DE YER ALACAK