in

ARDA TURAN MİLLİ TAKIMA DÖNDÜ

Arda Turan Milli Takım’da görev almak istediğini açıkladı.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in bu akşam katıldığı bir televizyon programında yaptığı, Arda Turan’ın milli takıma dönebileceğini şeklindeki açıklaması üzerine, milli oyuncu, teknik direktör Mircea Lucescu’nun görev vermesi halinde milli takımda yeniden forma giymek istediğini söyledi.

Arda Turan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı;
“Bildiğiniz gibi Kosova maçı öncesinde yaşanan tatsız hadiseler sonrasında milli takım formasına veda etmiştim. Bu kararı almamın sebebi; adım etrafında yaşanan tartışmaların milli takıma ve o kutsal formaya zarar vermesiydi.
Bu süreçte hiçbir zaman olgunluğu, sevgiyi ve birleştirici tavrı elden bırakmayan federasyon başkanımız Sayın Yıldırım Demirören ve yönetiminin, ardından Sayın Mircea Lucescu’nun sevgi dolu tavrı kararımı yeniden gözden geçirmeme sebep oldu.
Şunun bilinmesini isterim ki; milli formanın hiçbir futbolcuya ihtiyacı yoktur ama bizlerin her zaman bu formanın onurunu taşımaya ihtiyacımız vardır.
Bu andan itibaren hocamız uygun gördüğü takdirde milli formayı tekrar sırtıma geçirmekten, her zamanki gibi onur duyacağımın bilinmesini isterim. Bu kalan dört maçlık zorlu süreçte  ve devamında her şartta arkadaşlarımın yanında olma isteğimi kamuoyuna saygılarımla arz ederim.”
Arda Turan’ın sosyal medyadan yaptığı o paylaşım:

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DEMİRÖREN’DEN FLAŞ AÇIKLAMALAR

RAMİL GULİYEV’DEN TARİHİ BAŞARI