in

ARDA'NIN YAPTIĞI DOĞRU DEĞİL

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Arda Turan’ın gazeteci Bilal Meşe’ye saldırmasıyla ilgili olarak “Arda’nın yaptığı da doğru değil, eleştirilerin dozu da” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Mali Genel Kurulu Ankara’da gerçekleştirildi.

Divan başkanlığına Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan seçilirken, gündemdeki konulara geçilmeden bir konuşma yapan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Türk futbolunun önünü açtıklarını ifade ederek, “Ardından devrim niteliğinde adımlar attık. Bugün Avrupa’da örnek gösterilen Riva rüyasını gerçekleştirdik. Bize güvenin göstergesi olan dünya markaları ile sponsorluklar imzaladık. Futbol Federasyonu tarihinde görülmemiş tasarruflar yaptık. Ve tüm kulüplerimize çok önemli miktarlarda kaynak aktarımları sağladık” dedi.

Futbol Federasyonu’nun gelirlerini 5 yılda 240 milyondan 669 milyona çıkardıklarını dile getiren Demirören, “Finansal açıdan federasyon tarihinin en parlak dönemini yaşıyoruz. Yine çıkan tüm krizleri çözmüş, hain oyunları bozmuş, Türk futboluna istikrarı getirmiş bir federasyonuz. Haliyle tüm bunlar yapılıp zor günler ve zorluklar geride kalınca federasyona talipler çoğalıyor” şeklinde konuştu.

MİLLİ TAKIM İLE FEDERASYON KARIŞTIRILMAK İSTENİYOR

Son günlerde, karanlık oyunlar sahnelendiğini kaydeden TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Arda Turan skandalı ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Ancak görüyorum ki, son günlerde yine aynı oyunlar sahnelenmek isteniyor, Türk Milli Takımı ile Futbol Federasyonu karıştırılmaya çalışılıyor. Bir yıl önce bu zamanlar prim konusu çok tartışıldı… Bir bardak suda fırtınalar kopartıldı. Hatalar elbette oldu ama kimse “Söz konusu Ay-Yıldızsa gerisi teferruat” demedi… Türk futbolunu karıştırmak isteyenlere fırsat verildi. Yazılı ve görsel basının ilk maçtan hemen sonra hocamızın ve oyuncuların üzerine gitmesi, çocukları yıpratması yanlıştı… İspanya ile oynadığımız kader maçı şiddetli bir saldırı altında oynandı… Ben ve hocamız dahil herkese hakaretin bini bir paraydı. Bir yıl geçti, yine aynı kaotik durumla karşı karşıyayız… Yine hocamız yine kaptanımız ve futbolcularımız karşı karşıya getiriliyor. Fatih Hoca gibi bir değere sahip çıkmamız gerekir. Eleştiri olabilir, olmalı da kabul ediyorum ama hakareti asla… Bir futbolcunun da bu tür olaylara göstereceği tepkinin fiziki ve hakaret dolu olmaması gerekir. Arda kaptanımız bir yanlış yapmıştır. Yanlış yaptığını da Arda’ya medeni yollarla göstermemiz gerekir. Hakaret ederek, üzerine giderek, ona yüklenerek değil. Çünkü Arda bir dünya markası, Türk futbolunun bir değeri ve böyle yetenekler kolay yetişmez. Ayrıca Arda’nın da referandum sürecinde benim gibi verdiği destekten dolayı kasten eleştirildiğini çok iyi biliyorum. Fakat nedense bu olayların gene kritik bir milli maç öncesi ve çok önemli bir dönemde yapıldığını, gündeme taşındığını görüyorum. Oysa tam da “Milli mesele” deyip, A Milli Takımımız’a, sahip çıkılma zamanı… Kenetlenme, birlik ve beraberlik olma zamanı. 2018 Dünya Kupası’na gitme zamanı…”

Demirören, sözlerini “Tahkim ve disiplin kurullarımıza gelince… Evet, Talisca, Volkan Babacan, Yalçın ve bunlar gibi bazı kararlar, vicdanen beni ve Yönetim Kurulu arkadaşlarımı da memnun etmemiştir. Şimdi buradan onlara veya yeni adaylara sesleniyorum… Vereceğiniz kararlarda bundan sonra hukukun yanı sıra toplum vicdanını da düşünerek hareket edin” diyerek tamamladı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TALİSCA'YA BAK SEN!

ANKARA’DA AMATÖRLERİN YER BULMA TELAŞI