in

Artık Galip Gelmemiz Lazım

Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, ”Artık galip gelmemiz lazım. Hatay’da 3 puanı yazdırmamız lazım. 2 maç yenilmeyen bir takım ama gol yemeyeceğiz.” dedi.

Oyuncularının fiziksel ve oyun anlamında biraz daha gelişmeleri gerektiğini belirten Hikmet Karaman, ”İlk devre golü erken yedik. Böyle maç için olmaması lazım. Mutlak 3 puan parolasıyla çıktığımız maçta, maçın ilk 5 dakika içerisinde golü yiyip arkadan gelmek çok zor. Fakat içeri girmeden 1-1 oldu. İkinci yarı çok iyi pres yaptı ki rakibi çıkarmadık. Fakat esas iş gelişmemiz. Çalışmamız gereken olaylar hücum opsiyonunda oyuncuların daha fazla iş yapması. Paintsill beklese tek vuruş yapsa, gol olacak. Bunlar çalışıp takımda geliştirmemiz gereken şeyler. Bir kere rakibi kendi alanına hapsedip rakibi çıkarmamaya çalışıp hücum yapmaya çalıştık. Bir de dışarıda bekleyen 3 tane cezalı ve sakat oyuncuların takıma katılması, bizim kulübe de daha rahat hareket etme olanağımızı sağlayacak. Artık galip gelmemiz lazım. Hatay’da 3 puanı yazdırmamız lazım. 2 maç yenilmeyen bir takım ama gol yemeyeceğiz. Bugün gol yemesek 1-0 veya 2-0 bitecekti. Dolayısıyla devam edeceğiz, eksik maçlarımız var.” diye konuştu.

Karaman, “Her an bir şey olabilir. Çünkü Rizespor’un kadrosu bizden daha oturmuş, deplasmanda oynuyorlar. 1-0’dan sonra en tehlikeli dakika. Maçın başında golü yedik. Çünkü hücum oynuyorsun, arkada açıklar veriyorsun 2 veya 3’ü de yiyebilirsin. Erdi sakatlıktan geldi. Orada oynayan oyuncular dışarıda. Oyunun uzatma bölümlerinde oyuncu değişikliği yapamadık. Oynayan, pres yapan bir takım vardı. Giren oyuncu ya o tempoya uyamasa bize pahalıya mal olurdu. Oyundan memnunuz. Daha fazla pozisyona girmeliyiz ve gol atmalıyız.” ifadelerini kullandı..

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü Galibiyete Hasret

12 Dev Adam Galibiyetle Tamamladı