in

Artık Sahne Yeni Nesil Antrenörlerin

Türk futbolunda 2021-2022 sezonunda teknik direktör performansları açısından çarpıcı bir dönem yaşanıyor.

Uzun yıllar çalıştırdıkları kulüplerde başarılı sonuçlara imza atmış çok sayıda antrenör ya çalışacak takım bulamazken, görev başında olanlar da yeni nesil genç antrenörlerin performansları karşısında çaresiz kaldılar.

Abdullah Avcı yönetimindeki Trabzonspor, 33 puanla Süper Lig’in zirvesine kurulurken, şampiyonluk yarışında her dönem iddialı olan rakiplerinden Fenerbahçe’ye 10, Galatasaray’a 12 ve Beşiktaş’a da 13 puan fark attı.

26 puanla Süper Lig’in ikinci sırasında yer alan Hatayspor, geçen yıl olduğu gibi bu sezon da genç teknik direktörü Ömer Erdoğan ile daha büyük bütçelerle takım oluşturan rakiplerinin önüne geçmiş durumda. Hatayspor geride kalan 13 haftada 8 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 yenilgiyle sahadan ayrıldı ve 26 puan topladı.

Süper Lig’in 3. sırasında yine 26 puanı olan bir başka takım yeni nesil antrenörü İlhan Palut ile Konyaspor bulunuyor. Konyaspor da geride kalan haftalarda 7 galibiyet, 5 beraberlik ve 1 de yenilgi ile 26 puana ulaştı.

Çağdaş Atan görevine son verilmesinin ardından takımın başına geçen Bület Korkmaz da Alanyaspor ile büyük bir çıkış yakaladı ve bu dönemde 7 galibiyet, 3 beraberlik ve 3 de yenilgiyle 24 puanla ligde 3. sıraya tırmandı.

Fatih Karagümrük ise ligin en genç antrenörü 32 yaşındaki İtalyan Francesco Farioli, geride kalan 13 haftada 6 galibiyet, 4 beraberlik ve 3 de yenilgiyle sahadan ayrıldı ve 22 puanla ligin 6. sırasında kendine yer buldu.

Emre Belözoğlu ise Başakşehir’de büyük bir başarı öyküsü yazıyor. Genç teknik adam 6 puanla devraldığı Başakşehir’in başında sahaya çıktığı 5 karşılaşmadan da 3 puanla ayrıldı ve takımını ligin dibinden, 21 puanla 7. sıraya taşıdı.

Ligde her dönem şampiyonluk yarışı içinde olan Fenerbahçe Vitor Pereira ile bu dönemde 23 puanla 5., Galatasaray Fatih Terim ile 21 puanla 8. ve Beşiktaş da Sergen Yalçın ile 20 puanla 9. sırada yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gençlerbirliği Yemekte Buluştu

Devre Arasının 15’den 25 dakikaya Çıkarılmasını İstiyorlar