in

BeğendimBeğendim HarikaHarika ŞaşırtıcıŞaşırtıcı BeğenmedimBeğenmedim GüldümGüldüm

Avrupa Kulüplerinin Gözü Ankaragücü Yönetiminde

METİNER ERDEM/VİRALSPOR-ÖZEL Covid-19 pandemisi yüzünden iflasın eşiğine gelen birçok Avrupa kulübü, umudunu ekonomik anlamda mucizelere imza atan Ankaragücü yönetimine bağladı.

METİNER ERDEM

Ankaragücü yönetim kurulu üyesi, işadamı Faruk Koca, VİRALSPOR’a yaptığı açıklamada, zor durumdaki onlarca Avrupa kulübünün “bizi satın alın” şeklinde taleple kapılarını çaldığını söyledi.

Covid-19 pandemisi yüzünden liglerin askıya alınmasıyla kulüplerin başta yayın ve sponsorluk olmak üzere birçok gelirden mahrum kaldığını anlatan Faruk Koca, şöyle konuştu:

“Kulüp gelirlerinin yüzde 30 gerilediği, futbolcuların alacaklarının en azından bu kadarlık kısmından vazgeçmeleri konuşuluyor. Ben ise gelirlerin yüzde 60-70 azaldığı görüşündeyim. Barcelona bile futbolcularından yüzde 70 indirim istiyor. Gelecek yıllarda transfer ücretleri göreceksiniz yüzde 60-70 azalacak. Futbolcular da mecbur kalacak indirim yapmaya. Kulüpler yaşayacak ki futbolcu da kazansın. Ankaragücü’ndeki çalışmamız Avrupa’da bile ses getirmiş durumda. Herkesin gözü bizim yönetimimizde. Bana onlarca kulüpten (bizi satın alın) diye teklif geldi. Öyle sıradan kulüpler değil bunlar. Belçika, Avusturya, Hırvatistan, Macaristan 1. Ligi’nden kulüpler var. Hırvatistan ve Macaristan 2. Ligi kulüpleri var. Para da istemiyorlar, gelin bedava alın bizi diyorlar. İstedikleri, Türkiye şartlarında bile cüzi sayılabilecek yatırımlar. Teklifler masada, görüşüyoruz.”

ANKARAGÜCÜ’NÜ YOLDA BIRAKMAYIZ 

Ankaragücü’nün başarılı yöneticisi Faruk Koca, Başkan Fatih Mert’in bir süre önce Engin Atanaz’ın “Güçlü Futbol” programındaki, “Genel kurulda yeniden aday olup olmayacağımız henüz netlik kazanmadı” ifadesi ile ilgili de şunları söyledi:

“Başkanımızın bu sözünü duymadım. Ancak bizim genel görüşümüz şöyle: Biz Ankaragücü için elimizi taşın altına koyduk. Yok olmak üzere olan bir kulübün hem transfer yasağını kaldırdık hem de çok iyi transferler yaparak kadrosunu güçlendirdik. Bizim yaptıklarımız Avrupa’da bile ses getirdi ki, bize bu teklifler yapılıyor. Ligin ikinci yarısındaki puan tablosuna göre Ankaragücü 10. Sırada. Lig devam etseydi, Ankaragücü kesinlikle küme düşmezdi. Bundan sonra ne olur? Birisi çıkar, biz sizden çok daha iyisini yaparız deyip bizi ikna ederse, engel olmayız. Hatta her türlü desteği de veririz. Sonuçta Ankaragücü bizim tapulu malımız değil. Böyle birileri çıkmazsa da Ankaragücü’nü yolda bırakmayız. Genel kurulda çıkar yeniden aday oluruz.”

ANKARAGÜCÜ SATILIK DEĞİL 

Faruk Koca, bir süre önce sosyal medyada yer alan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Mohammed bin Selman’ın Ankaragücü’nü satın almak istediği şeklindeki haberleri yalanlayarak, “Ankaragücü satılık değildir. Biz Ankaragücü’nün yönetiminde olduğumuz sürece böyle bir konu gündeme dahi gelmez” dedi.

Ankaragücü’ne sponsor bulmak için girişimlerinin sürdüğünü anlatan Koca, “Evet Katar’da da sponsor arayışımız var ama şu anda dünyanın derdi bu virüs. Şu an kimse başka bir şey düşünmüyor” ifadelerini kullandı.

LİG’İN OYNANMASI ZOR 

İnsanların futboldan uzaklaştığını, ilginin azaldığını anlatan Faruk Koca, “Taraftarda, futbolcuda, teknik heyette, yöneticide moral kalmadı. Yarın maçlar oynanacak deseler bile bu ruh haliyle nasıl oynanacak bilemiyorum. İllaki şampiyon belirlenecekse bir formül bulunur. Düşme kaldırılır, gelecek sezon 21 takımla oynanabilir. Artık bu ligin oynanması zor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Beşiktaş’ta Maaş İndirimine Henüz Olumlu Dönüş Yok

Virüsün Sorumlusu Futbolcular mı?