in ,

GüldümGüldüm

AVRUPA’NIN ÖNDE GELEN KULÜPLERİNİN LAKAPLARI

Ülkemizde kulüpler genellikle güç ve asaleti temsil eden ”aslan, kaplan, leopar, şimşek” gibi takma isimler kullanırken, Avrupa’nın bazı kulüpleri birbirinden ilginç lakaplarıyla tanınıyor.

Türkiye’nin 4 büyük kulübünden Galatasaray ”aslan”, Beşiktaş ”kara kartal”, Trabzonspor ”fırtına” gibi güç ve asaleti temsil eden hayvan figürlerini, Fenerbahçe ise sevimli ”sarı kanarya”yı  benimsemiş durumda.

Ayrıca Antalyaspor ”kızıl akrepler”, Manisaspor ”tarzanlar”, Bursaspor ”timsahlar”, Gençlerbirliği ”şimşekler” gibi lakapları kullanıyor.

Avrupa’nın bazı kulüpleri ise Türk taraftarların tercih etmek bir yana, hakaret olarak kabul edebileceği birbirinden ilginç takma isimleri kendilerine yakıştırıyor.

İtalya’nın Napoli takımı ”eşekler”, Chievo kulübü ise ”uçan eşekler” lakaplarıyla tanınırken, Torino takımı ”boğa”, Inter kulübü de ”engerek yılanları” lakaplarını taşımaktan gurur duyuyor. İspanyol ekibi Levante ”kurbağalar” lakabıyla bilinirken, Genoa ise ”kalın kafalılar” olarak anılmaktan rahatsızlık duymuyor. İngiltere’de Aston Villa ”kötü adamlar”, Huddersfield ise ”terrierler” lakabını kullanıyor.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SÜPER KUPA FİNALİNDE SAHAYA BIÇAK ATAN ŞAHIS TUTUKLANDI

TFF, TERİM’E TAZMİNAT ÖDEMEYECEK