in

GüldümGüldüm BeğenmedimBeğenmedim

Bana Gelmiş Bir İstifa Talebi Yok

METİNER ERDEM/VİRALSPOR-ÖZEL

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, teknik direktör Mustafa Dalcı’nın yönetim kuruluna istifasını sunduğuna ilişkin haberleri yalanladı.

Başkan Koca, VİRALSPOR’a yaptığı açıklamada, “Bana gelmiş bir istifa talebi yok. Her maçtan sona teknik direktörümüzden değerlendirme alırız. Bugün ya da yarın oturup konuşacağız, sunacağı raporu değerlendireceğiz. Kendisiyle konuşmadan bir şey söylemem mümkün değil” dedi.

Mustafa Dalcı’nın şu ana kadar çalıştığı teknik direktörler arasında en karakterlilerden biri olduğunu ifade eden Koca, şunları söyledi:

“Hocamız boş sözleşmeye imza attı. Sözleşmesinde kesinlike tazminat maddesi yok. Bugüne kadar göreve getirdiğimiz hocalardan sadece Mustafa Reşit Akçay ve Mustafa Dalcı, görevden ayrılırken tazminat talebinde bulunmadılar. Hak etmediğimiz parayı almayız dediler. Diğer hepsi, tazminat peşinden koştu. Mustafa Dalcı hocanın futbolcularla arasında bir sorun da yok. İlk 11’e giremeyen birkaç futbolcu dışında herkes Hoca ile aralarında sorun olmadığını söylüyor. Hoca’nın hataları olmuyor mu, mutlaka oluyor. Bunları ben de eleştiriyorum. 3-0 kazandığımız. Ümraniyespor maçından sonra bile takımı eleştirdim. Dünkü maç da gol atanın kazanacağı maçtı. Biz fırsatları kaçırdık, Samsunspor yakaladığı fırsatları değerlendirdi. Sonuçta mağlup olduk.”

KİMSE MERAK ETMESİN BU TAKIM HEDEFİNE ULAŞACAK

Taraftarın tepkisinin doğal olduğu, ancak hakaretleri kabul etmesinin söz konusu olmadığını ifade eden Faruk Koca, şöyle devam etti:

“Çok bağırmakla haklı olunmuyor. Eleştiriler yapıcı olmalı, hakaret içermemeli. Taraftarı da medyası da sunsun kesin çözüm önerilerini biz de yapalım. Söz veriyorum yapacağım. Onlar da garanti edebilecek mi başarıyı? Geçen sezon Hikmet Karaman’ı camia istedi diye getirdik, sonuç ne oldu? Bizler bu kulüp için her şeyi yaptık. Aralık sonunda ödenecek Kasım maaşı dışında tüm ödemeler zamanında yapıldı. Sadece futbolculara değil, teknik heyete, personele de borcumuz yok. Ben bu takımın ligin çok üzerinde kaliteye sahip olduğuna inanıyorum. Ama maalesef bir süredir istediğimiz sonuçları alamıyoruz. Hoca’dan kaynaklanan hatalar da oldu, futbolculardan kaynaklanan hatalar da. Bunları aşacağız. Kimse merak etmesin bu takım hedefine ulaşacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Hayattır

İstifa da Bir Hizmettir, Sayın Mustafa Dalcı…