in

GüldümGüldüm BeğenmedimBeğenmedim HarikaHarika

Bandırmaspor-Ankaragücü Maçına Tartışılacak Atama

Merkez Hakem Kurulu, Bandırmaspor-Ankaragücü karşılaşmasına yasaklı olduğu için 8,5 aydan beri maç verilmeyen hakem Ramazan Keleş’i atadı.

Geçen sezon 31 Ocak’ta oynanan Ümraniyespor-Samsunspor maçında en basit kuralı bilmediği ortaya çıkan, kural hatası yaptığı TFF tarafından da kabul edilen Ramazan Keleş’in 255 gün süren yasağı Bandırmaspor-Ankaragücü maçıyla sona erecek.

Hakem yorumcusu Erman Toroğlu’nun o dönem “Hakemliği bitti” dediği Ramazan Keleş’in, TFF 1. Lig’de 9. haftanın en önemli maçıyla yeşil sahalara dönüş yapacak olması “MHK kumar oynuyor” yorumlarının yapılmasına neden oldu.

ÜMRANİYE’DE NE OLMUŞTU?

Ümraniye Belediyesi Şehir Stadı’nda 31 Ocak 2021 tarihinde oynanan maçın son dakikalarında, top Samsunsporlu oyuncudayken Ümraniyeli bir oyuncunun sakatlanması üzerine hakem Ramazan Keleş oyunu durdurmuş, tedavinin ardından oyunu hava atışıyla başlatmıştı.

Samsunsporlu Brice Dja Djedje hakemin önüne bıraktığı topa dokunmadan Ümraniyeli oyuncu Okan Derici topu alarak kaleye yönelmiş, kaleciden de sıyrılarak Ümraniyespor’u 2-1 öne geçiren golü atmıştı.

Hava atışından sonra gol olması için en az 2 oyuncunun topla oynaması gerektiği, herkes tarafından bilinen bir kuralken Ramazan Keleş’in bu kuralı bilmediği ortaya çıkmış; Keleş, kural hatası yaparak golü geçerli saymıştı. Ümraniyespor’un teknik ekibi, hem kendi oyuncuları Okan Derici’nin fair play’e aykırı davranışını hem de hakemin kural hatasını telafi etmek için  Samsunspor’un santrasından sonra Ümraniyesporlu oyunculardan kenara çekilmelerini topa müdahale etmemelerini istemiş, şu an Ankaragücü’nde forma giyen Nadir Çiftçi de topu sürüp boş kaleye golü atmıştı. Maç, bu gollerle 2-2 sona ermişti.

TFF Yönetim Kurulu, maçta hakemin kural hatası yaptığını kabul etmiş, ancak maçın bitimine 1 dakika kaldığı gerekçesiyle 2-2’lik sonucu tescil etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bandırmaspor, Ankaragücü Maçı Biletlerini 8 TL Olarak Belirledi

Ankaragücü Bandırma Yolcusu