in

Başlıyoruz Derlerse Hazırız…

FIFA Kokartlı hakem Cüneyt Çakır, Türk hakemliği olarak pandemi dönemini en iyi şekilde geçirdiklerini belirterek, “Biz gerek fiziksel, gerek mental olarak hazırız. Başla derlerse, en iyi şekilde başlar ve bitiririz” dedi.

Bengütürk Televizyonunda yayınlanan Spor Kulisi programına online konuk olan FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır,  “Maçlar oynanacaksa, en sağlıklı şekilde oynanması gerekir. Hem kendimizi hem çevremizdekileri korumak zorundayız. Uygulama nasıl olacak, nasıl sonuçlar verecek bilmiyoruz. Bu nedenle dünyadaki herkes gibi Almanya Ligini izleyeceğiz. Onların uygulamalarını örnek alacağız” dedi.

DEĞİŞİKLİK OLUR

Yaşanan koronavirüs pandemisi nedeniyle futbolda birçok kuralın değişebileceğini belirten FİFA Kokartlı hakem “Mesela 5 oyuncu değişikliği olumlu bir karar. Ayrıca hakemlerin elektronik düdük kararı da doğru olacaktır. Şunu net olarak söyleyeyim futbolda bir takım kararlarda değişiklikler kalıcı olur gibi” diye konuştu.

ALP DESTEK OLDU

MHK Başkanı Zekeriya Alp’ın süreci çok iyi yönettiğini vurgulayan Cüneyt Çakır, “Yalnız Süper Lig değil, en alt ligdeki hakemlerle de yakından ilgilendi. Yanımızda olduğunu gösterdi. Hepimize moral verdi, motivasyon aşıladı. Onun verdiği güvenle tüm hakemlerin kafasındaki soru işaretleri kalktı. Maçlar oynanırsa, sahaya fizik ve mental olarak hazır, çıkacağız” dedi.

VAR YÜZDE 90 BAŞARILI

VAR uygulamasının büyük hataları ortadan kaldırdığını ifade eden Cüneyt Çakır, “VAR amacına uygun olarak yüzde 90 oranında başarılı oldu. Tartışacak konu kalmayınca farklı konulara girildi. FIFA gerçekten iyi bir iş yaptı. Şimdi 5 oyuncu uygulamasına karar verildi. Maçların oynanacağı sıcak ve nemli ortamda yararlı olacaktır. Eskiden bazı uygulamalar önce alt liglerde denenirdi. Şimdi böyle fırsat yok. Kurallar sahada uygulanacak. Almanya ligini görünce daha net anlayacağız” dedi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Pozitif Vaka da Galatasaray’da, Antrenmanlar İptal

Galatasaray Maaş İndiriminde Hedefe Ulaştı