in

GüldümGüldüm

Ben Ankaragücü’ne İhanet Etmedim, Etmem de

Ankaragücü’nden ayrılık süreci hakkında konuşan teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, “Şairin de dediği gibi, ‘Saç tellerime kadar kırgınım.’ Ben inançlı bir insanım. O Sırat Köprüsü’nde karşılaşacağız birileriyle” dedi.

Radyospor’da Salim Manav’ın canlı yayın konuğu olan Mustafa Reşit Akçay, şunları söyledi:

“Ankaragücü çok büyük bir camia. Taraftar kitlesi çok güzel bir kitle. Bildiğim kadarıyla Ankaragücü ve Trabzonspor taraftarları kardeş taraftar grupları.

Ben hiçbir zaman Ankaragücü camiasını zora sokacak söylemlerde bulunmadım. Bindiğim dalı kesecek kadar ahmak bir insan değilim. Keşke o günkü açıklamalar farklı yönlere çekilmeseydi.

Siz bana bir soru sordunuz, ben de dürüstçe düşündüklerimi ifade ettim. Ankaragücü’nde teknik direktörken ‘Trabzonspor’un şampiyon olmasını isterim’ dememdeki sebep Anadolu futbolunun gelişim sağlaması açısından ifade ettiğimi belirtmiştim.

Bursaspor’dan sonra Anadolu’dan şampiyon çıkmadı. Anadolu Takımları yeniden şampiyon olabilmeli. Trabzonspor’un şampiyon olması demek, Anadolu takımlarının ve Türk futbolunun kalkınması anlamına geliyor. Ben böyle düşünüyorum.

Ben Ankaragücü’ne ihanet etmedim, etmem de. O günkü şartlarda şahsıma karşı olan güvensizliğe kırgınım. Görevlerimi aksatacağımı düşünerek hareket eden insanlara kırgınım.

Şairin de dediği gibi, ‘Saç tellerime kadar kırgınım.’ Ben inançlı bir insanım. O Sırat Köprüsü’nde karşılaşacağız birileriyle.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Takım Bursaspor’un Borcunu Sıfırlar

Başakşehir, PSG’ye İkinci Yarıda Teslim Oldu