in ,

BENCE DE PENALTI

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Fenerbahçe’nin penaltısının doğru karar olduğunu ifade ederken, Burak Yılmaz’ın sakatlanmasından etkilendiklerini söyledi.

Yanal, Fenerbahçe karşısında Burak Yılmaz’ın sakatlığının takımı kötü anlamda etkilediğini ifade ederek, “Hem stratejik hem psikolojik bir maçtı. Maçın içerisinde oyunu rakibe kabul ettirmekten çok rakibin aldığı pozisyonlara karşılık verdik. Oyunu forse etme noktasında eksik kaldık” dedi.

Burak Yılmaz’ın sakatlığına değinen teknik direktör Ersun Yanal, “Burak’ın kasık bölgesinde bir rahatsızlığı var, onu biraz zorluyor bu ara. Çin’deki son döneminde cezalı olup çok fazla antrenman yapamaması ve ardından burada yüksek tempoda maçlar oynaması da bunda etkili oldu. Rakibin baskı kurduğu anlarda yapılan faullerden kurtulup çıksak sonuç daha farklı olabilirdi. İstediğimiz olmadı, Burak’ın çıkması bizim oyuna müdahalemizi azalttı.” sözlerini kullandı.

Fenerbahçe’nin 84. dakikada kazandığı penaltı atışının doğru bir kararla geldiğini dile getiren başarılı teknik adam, “Penaltı pozisyonu bana göre de penaltıydı ancak çaldı çalmadı, verdi vermedi gibi değerlendirmeleri şimdi yapmak doğru değil. Tabii ki fauller biraz daha az olabilirdi” diye konuştu.

Yanal, son olarak sözlerini “Takım olmak adına bugün önemli bir adım attık. Bunu başarabilmek için de çok çalışıyoruz, zamanla sonuçlar da bunu gösterecektir” diyerek tamamladı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANKARAGÜCÜ PUANLARI TEK TEK TOPLUYOR

GERÇEKTEN KÖTÜ BİR HAFTAYDI