in ,

Beşiktaş 15 sıra birden yükseldi / METİNER ERDEM

Şampiyonlar Ligi’nde grubundaki ilk 2 maçını kazanan Beşiktaş, UEFA kulüpler sıralamasında geçen yıla göre 15 sıra yükseldi.

METİNER ERDEM

UEFA Avrupa Ligi’nde çeyrek final oynadığı 2016-2017 sezonunu 43’üncü sırada tamamlayan Kara Kartal, bu sezon süper bir çıkış yakaladı.

Şampiyonlar Ligi’ne direkt katıldığı için aldığı 4 bonus puana, Porto ve Leipzig maçlarını kazanarak 4 puan daha ekleyen siyah beyazlılar, 38 puanla başladıkları 2017-2018 sezonunda 46 puana ulaşarak 28’inci sıraya yükseldi.

Beşiktaş, 28’inci sırayı Roma, Anderlecht ve Villereal ile paylaşıyor.

Avrupa Kupaları’nda son 5 yılda kazanılan puanların hesaplanmasıyla oluşturulan liste, gelecek sezon kuralarda seri başı takımlar belirlenirken dikkate alınıyor.

Beşiktaş’ın gruptan çıkması halinde kazanacağı puanlarla gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde 2. torbaya kadar yükselebileceği öngörülüyor.

İlk 3 sırasını İspanyol takımları Real Madrid, Atletico Madrid ve Barcelona’nın paylaştığı listede, geçen yıla göre 11 basamak gerileyen Galatasaray 42’nci,  17 basamak birden gerileyen Fenerbahçe ise 56’ncı sırada yer alıyor.

Türkiye’yi bu yıl UEFA Avrupa Ligi’nde temsil eden Atiker Konyaspor ve  Medipol Başakşehir ise 153’üncü sırada yer alıyorlar.

UEFA takımlar sıralamasının belirlendiği listede, Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalan takımlar 4 bonus puan kazanırken, gruplarda takım hanesine galibiyetlerde 2, beraberliklerde 1 puan yazılıyor.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

UEFA AVRUPA LİGİ’NDE KONYA VE BAŞAKŞEHİR SAHNE ALIYOR

ANKARAGÜCÜ’NÜN HEDEFİ GALİBİYET SERİSİNİ SÜRDÜRMEK