in ,

BEŞİKTAŞ İNGİLTERE’DE MANŞET

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah beyazlı kulübü dünya çapında bir marka haline getirme amacında olduklarını söyledi.

İngiltere’nin Guardian gazetesinde, “Beşiktaş, nasıl Türkiye’nin Chelsea’si olmayı hedefliyor?” başlığıyla yer alan haberde görüşlerine yer verilen Başkan Orman, “Chelsea, Beşiktaş’taki Ortaköy’e benzer bir yer ama dünyanın her yerinde 300 milyon taraftara sahip. Beşiktaş’ın yaklaşık 30 milyon taraftarı bulunuyor. Hedefimiz tüm dünyada 100 milyon taraftara ulaşmak” ifadelerine yer verildi.

Çin’e yaptıkları turun hedeflerine ulaşma konusunda önemli bir adım olduğunu dile getiren Fikret Orman, “Dünya çapında bir marka olma yolunda ilk adımlarımızı attık. Çinli yetkililerle uzun dönem planlarımız konusunda görüşmeye devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Süper Lig’in kalitesinin hızla arttığına değinen Orman, “Süper Lig, büyük ve yetenekli oyuncuların dikkatini çekiyor. Pepe, Quaresma ve Talisca gibi tüm dünyada bilinen oyunculara sahibiz. Dünya çapında marka olmak, bir gecede başarılabilecek bir şey değil. Uzun vadeli planlarımız var” yorumunu yaptı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEDEFİM GENÇLERBİRLİĞİ TARİHİNE GEÇMEK

MERYEM BEKMEZ TÜRKİYE REKORU İLE ÜÇÜNCÜ