in ,

Beşiktaş UEFA Kıskacında

Loris Karius’un şikayet ettiği Beşiktaş, Mart ayına kadar maaşları ödememesi halinde Avrupa kupalarına gidemeyecek.

Siyah beyazlı takımda teknik direktör Şenol Güneş’in ayrılacak olmasında dolayı yaşanan kargaşa aşılmadan, ödeme problemi baş gösterdi.

Ödemelerin aksaması nedeniyle ara transfer döneminde Pepe ve Babel gibi isimlerle yollarını ayırmak durumunda kalan, Quaresma ile ise yolları ayırma aşamasına gelen Beşiktaş’a, Karius’tan sonra, kadro dışı bırakılan Gökhan Töre de kazan kaldırdı.

Alman kaleciyle ilgili Bild gazetesinde yer alan haberde, Karius’un alacakları için FIFA’ya başvurduğu ve Beşiktaş’ın bir yaptırımla karşı karşıya kalabileceği yazılmıştı.

Alman gazetenin haberine göre Karius, 4 aylık alacağı için 20 Şubat’ta FIFA’ya başvurmuş ve kendisine ödeme günü için verilen son tarih de çoktan sona ermişti. Aynı haberde, Beşiktaş’ın FIFA’dan çıkacak karara göre sportif yaptırıma uğrayabileceğinin de altı çizildi. Bild, ödemelerin gecikmesi ile siyah beyazlıların Avrupa kupalarından men cezası alma ya da puan silme cezasıyla karşı karşıya kalabileceğini yazdı.

Siyah beyazlı takımın içerisinde kaptanların haricinde bir çok oyuncunun da maaş alamadığı için rahatsız olduğu ifade edildi.

Öte yandan A Milli Takım’la anlaşan ve sezon sonunda takımdan ayrılacak olan teknik direktör Şenol Güneş’in de yakaşık 1 yıldır ödeme almadığı ve kulüpten 2 milyon Euro’ya yakın alacağı olduğu öğrenildi.

UEFA’nın ise Beşiktaş’a Avrupa kupaları için lisans vermesi için bu ödemelerin Mart ayının sonuna kadar yapılmasını beklediği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diagne Yeniden Trezeguet’yle Aynı Formada Buluşacak

Yabancı Oyuncu Kuralında 2010’a Dönüş