in ,

Beşiktaş’ta Büyük Kriz

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in, UEFA’ya verilecek borçsuzluk kağıdına imza atmaması nedeniyle yönetimle arasının bozulduğu ileri sürüldü.

Güneş’in, dövizden Türk Lirası’na geçiş kararının ardından Kulüpler Birliği’nin belirlediği 5.5 TL’lik euro kurunu yetersiz buldu ve birçok futbolcunun kabul ettiği sözleşme önerisine muhalefet ederek bu şekilde mukaveleyi yenilemeyeceğini bildirdiği ifade edildi.

Beşiktaş Teknik Direktörü, yönetimin önerisine karşı öneri getirip, bugünkü kurdan anlaşma yapacağını ifade etti.

Bunun mümkün olmadığını dile getiren siyah beyazlılar ise “Ya verdiğimiz bedeli kabul edersin ya da devletin önerdiği tebliğe göre 2 Ocak’taki Merkez Bankası kuruna razı olursun” restini çekti.

Eğer Şenol Hoca 5.5 TL’yi kabul etmezse, yeni sözleşmede o günkü euro kuru olan 4.55 dikkate alınacak. Ancak Güneş’in kulübü sıkıştırdığı esas nokta, UEFA’ya verilen “Borçsuzluk” kağıdında oldu. Şenol Güneş, geçen ay 30 Eylül’e kadar olan parasında ihtilaf bulunması nedeniyle bu kağıdı imzalamadı.

TOLGAY VE OĞUZHAN DA İMZALAMADI

Dövizden Türk Lirası’na geçiş konusunda kulüple sıkıntıları bulunan futbolculardan Tolgay Arslan ile Oğuzhan Özyakup da UEFA’ya gönderilen “Borçsuzluk” kağıdına imzasını koymadı.

Üstelik Tolgay, bununla da yetinmedi, TFF nezdinde ihtarname gönderdi.

Geçmiş dönem alacaklarının 30 gün içerisinde ödenmesi için noter kanalıyla Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuran siyah-beyazlı futbolcuya, bu süre içinde ödeme yapılmadığı takdirde Tolgay bedelsiz serbest kalabilecek.Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’nın 28. maddesine göre, ödeme alamayan futbolcuların 7 gün içinde fesih hakkının bulunduğu belirtiliyor.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tanju Çolak Gönderildi

Soldado ve Valbueana’nın Oynamama Nedeni