in

Beşiktaş’ta 4 Oyuncu Resmen Serbest

Beşiktaş’ta 31 Mayıs’tan 1 Haziran’a geçilmesiyle Atiba Hutchinson, Oğuzhan Özyakup ve Atınç Nukan serbest kaldı.

Aynı zamanda Anderson Talisca’nın 21 milyon Euro’luk satın alma opsiyonu da kullanılmadı. Siyah beyazlıların Atiba Hutchinson ile son kez görüşmesi, Oğuzhan Özyakup’un ise 4 yıllık sözleşmeye imza atması bekleniyor.

Beşiktaş’ta 4 oyuncunun sözleşmesi resmi olarak sona erdi. Oğuzhan ve Atiba bu gece itibari ile boşa çıkarken, Anderson Talisca Benfica’ya, Atınç Nukan da Leipzig’e geri döndü.

TALISCA ARTIK BENFICA’DA

Siyah-Beyazlı ekip, uzun süredir merak edilen ve transfer gündeminin 1 numaralı konusu olan Talisca’nın 21 milyon Euroluk opsiyon hakkını kullanmadı.

Transfer komitesi uzun bir süredir Talisca’yı alıp Avrupa ve Çin kulüplerine satmak için uğraşsa da görüşmelerde kesin bir sonuca ulaşamadığı için 21 milyon Euro’luk riske girmedi. Böylelikle Talisca’nın 2 yıllık Beşiktaş macerası resmen sona erdi.

OĞUZHAN ÖZYAKUP SERBEST AMA…

Talisca’nın ardından Oğuzhan Özyakup’un da sözleşmesi bu akşam itibari ile sona erdi. 2012-2013 sezonunda Arsenal’den transfer edilen Oğuzhan, siyah beyazlı takımda 6 sezon geçirirken kaptanlığa kadar yükseldi.

Aylardır Beşiktaş ile devam edip etmeyeceği haber konusu olan Milli oyuncu her ne kadar yeni sözleşmeyi uzun zaman önce imzalamış olsa da Arsenal ile olan hukuki durumdan dolayı resmi açıklama yapılmıyor. Bahsi geçen hukuki durum ise Oğuzhan Beşiktaş ile devam ettiği sürece herhangi bir satış durumunda İngiliz ekibine ödenecek olan %30’luk pay. Çok geç olmadan gelen teklifleri değerlendirerek Oğuzhan’dan para kazanmak isteyen Beşiktaş yönetimi ise 6 sezon önce transfer ettikleri ve arada bir kez sözleşme uzattıkları Milli oyuncu için Arsenal’e para ödemek istemiyor.

Siyah beyazlı takımda sözleşmesi biten bir diğer oyuncu Atiba ile de görüşmeler sürüyor. Hem Beşiktaş transfer komitesi hem de Atiba sözleşmenin 1 sezon olması konusunda hemfikir; ancak para konusunda bir anlaşma sağlanmış değil. Bu sezon takım bütçesinde %35 oranında kesintiye gidecek olan yönetim Atiba’ya daha önce aldığının altında bir rakam önerdiği için anlaşma sağlanamadı. Bu gece itibari ile boşa çıkan Kanadalı oyuncunun durumunun önümüzdeki günlerde sonuçlanması bekleniyor.

Kiralık sözleşmesi sona eren Atınç Nukan ise yeni sezonun kadrosunda düşünülmüyor. Siyah beyazlılar, Leipzig takımının oyuncusu olan Atınç’ın satın alma opsiyonu olan 3 milyon Euro’yu ödemeyecek.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yasmani Copello Roma’da Üçüncü Oldu

İlk Maçta Golden State Warriors Güldü