in

GüldümGüldüm BeğendimBeğendim

Beşiktaş’tan Ankaragücü Maçı Sonrası Açıklama

Beşiktaş’ın Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Ankaragücü’ne elenmesinin ardından siyah beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, ”Tribünlerden sahaya direkt olarak futbolcularımızı yaralamaya yönelik bir muşta atıldı.” ifadelerine yer verildi.

Beşiktaş Kulübü’nden yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

”Ziraat Türkiye Kupası’nda oynadığımız MKE Ankaragücü karşılaşmasında ne yazık ki futbolda şiddete bir kez daha tanık olduk. 4 Eylül 2022’de yapılan müsabakada sahaya girerek futbolcularımıza ve maçın hakemine yönelik saldırı gerçekleştiren Ankaragücülü bir holiganın neden olduğu skandalın üzerinden çok geçmemişken yine bir Ankaragücü maçında tribünlerden sahaya direkt olarak futbolcularımızı yaralamaya yönelik bir muşta atıldı.

Sahaya giren şahsın, olaydan sonra adeta kahramanlaştırıldığı bir ortamın, bugün yaşananlara zemin hazırladığına, üç maymunu oynayanlar dışında tüm kamuoyunun şahit olduğuna inanıyoruz.

Sporda şiddetin önlenmesi için ortaya konan çabalara rağmen cezaların caydırıcılıktan uzak olduğunu bir kez daha vurguluyor ve futbolumuzun tüm unsurlarına bu şiddete birlikte son vermek adına çağrıda bulunuyoruz.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kupada İddiamızı Devam Ettirmek İstiyoruz

Hüseyin Aytekin’in Babası Adil Aytekin Vefat Etti