in

Bireysel Hatalar Yenilgiyi Getirdi

Fenerbahçe maça tutuk başladı. Tabii buna Giresunspor da katkı yaptı ve iyi bir savunma gösterdi. Penaltı golüne kadar istediği oyunu sergileyemeyen sarı lacivertliler golden sonra rakibi biraz daha ısırmaya başladı. Golü penaltıdan Valencia attı ancak golün gerçek sahibi Ferdi. Fenerbahçe’de top ayağına gelince ileri doğru oynayan tek oyuncu da Ferdi. Bu nedenle de gol bu tür pozisyonlarla geliyor.

İlk yarıda özellikle İrfan Can, Zajc ve Rossi etkisiz kaldı.

Pedro’nun kırmızı kartı onun tecrübesine ve oyun anlayışına yakışmadı.

Giresunspor ilk devrede kendini bilerek ve kendine yakışan oyunu oynadı.

Ne yazık ki Jesus İrfan Can’ı çok geç çıkardı. Aldığı her topu başarısız kullanan İrfan hiç bir varlık gösteremedi. Giresunspor’un golü öncesinde Fenerbahçeli futbolcularda yorgunluk dikkat çekiyordu. Üstüne Serdar’ın hatası ve gol geldi. Serdar ikinci golde de hata yapınca yenilgi kaçınılmaz oldu. Zaten 1 kişi eksiksin defansta bu tür hatayı yapamazsın. Bireysel hatalar ne yazık ki Fenerbahçe’ye bu sene sahasındaki ilk yenilgiyi getirdi.

Giresunspor’u tebrik etmek lazım. Karşılaşma boyunca hiç bir şekilde oyun disiplininden kopmadı ve maçtan 2-1 galip ayrılmasını bildi.

Lige dünya kupası arası verilecek. Belki de bu yenilgi Fenerbahçe’nin düşünmesi için güzel olacak. Bir yenilgi ile hiç bir şey olmaz. Taraftarların maç sonundaki takımı bağrına basması da alkış alan bir hareketti. Bu taraftar ve takım el ele olduğu sürece bu sene şampiyonluk gelecektir.

ÖMER HAKAN KİBAR

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ömer Erdoğan İnadından Vazgeçtikçe Ankaragücü Güzelleşiyor

Futbolda Günün Sonuçları