in

BİSİKLETLE 80 GÜNDE 81 İLİ GEZECEK

Bisikletle seyahat etmenin mümkün olduğunu göstermek isteyen Ahmet Süğlün, İzmir’den yola çıkacağı bisikletiyle 80 günde 81 il gezecek.

İzmir de dahil 81 ilin tamamında pedal çevirmeyi hedefleyen Süğlün turuna 7 Ağustos’ta başlayacak.

Bisikletin bir ulaşım aracı olarak kabul edilmesi gerektiği düşüncesinden yola çıkan Ahmet Süğlün, 80 günde Türkiye’nin 81 ilinde pedal çevirmeyi hedefliyor. Turuna 7 Ağustos’ta İzmir’den başlayacak olan Süğlün 25 Ekim’e kadar tüm illerin sınırlarından geçmeyi planlıyor. Süğlün, seyahatın rotasını ve seyahat boyunca yaşayacaklarını www.bisikletname.com internet sitesinden takipçileriyle paylaşacak.

80 Günde Devr-i Alem kitabından esinlenerek yol bisikletiyle Türkiye’yi turlamaya karar verdiğini dile getiren Ahmet Süğlün, “Türkiye’de iller arası bisiklet yol haritası oluşturulmasını sağlamayı, iller arası bisikletle seyahat etmenin mümkün olduğunu, bisikletin bir ulaşım aracı olduğunu göstermeyi amaçlıyorum” dedi.

İzmir’den başlayacak turun Trakya, Karadeniz, Doğu Anadolu, İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Akdeniz’i geçtikten sonra Kütahya’da sonlanacağını ifade eden Süğlün, “Turu, toplamda 68 gün sürüş 8 gün dinlenme, 4 gün de ekstra zaman şeklinde planladım. Toplamda 10 bin 200 kilometre yol gitmeyi hedefliyorum. Turu tamamlamak için 68 gün boyunca ortalama 155 kilometre yol gitmem gerekiyor. Bunun için 10 saat boyunca 15 kilometre ortalama hızla ilerlemem yeterli olacaktır. Bu turla karbon ayak izimizi küçültüp daha temiz bir dünya ve daha sağlıklı bünyeler için hem spor hem de ulaşım amaçlı bisiklet kullanımına dikkat çekmek istiyorum. Aynı zamanda ülkemizdeki tüm insanların doğu-batı-kuzey-güney demeden özgürce, sorgusuzca, kültürü yadırganmadan istediği zaman, istediği yere hareket edebilmesi adına örnek olmak ve sınırları kaldırmak istiyorum” diye konuştu.

Şimdiye kadar kalacağı 34 ilde konaklama daveti alan Süğlün, kalan illerde de bisiklet ve doğaseverlerin misafiri olmak için davet beklediğini belirtti.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İSTİFA ETMEDİM GÖREVİME SON VERİLDİ

Kalp Yetersizliği ve Egzersiz