in

Biz de Ankaragücü de Töhmet Altında Kalabilirdi

Ankaragücü teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay, ligden düşmenin kaldırılması talebinin TFF Yönetim kurulunca reddedilmesini değerlendirirken, “Vicdanları rahatlatan, her türlü şüpheyi ortadan kaldıran bir karar alınmıştır. Biz de oyuncularımız da Ankaragücü de töhmet altında kalabilirdi” dedi.

ASpor’un canlı yayınına katılan Akçay’ın sorulara verdiği cevaplar şöyle:

-12 Haziran erken bir tarih. Lig belki ay sonu ya da Temmuz’un ilk haftasında başlamalıydı. Böyle düşünülmüş, bir an önce bu işten kurtulmak isteniyor. Artık kulüplerin yapıları da ekonomik olarak bunu zorluyor. UEFA ile de ters düşmemek için böyle bir karar alındı sanıyorum. Biz bu karara katılmasak da saygı duyuyoruz.

-Antrenmanlarda sosyal alanı 10 gündür kaldırdık. Artık taktik antrenmanlarda oyuncuları temasa zorluyoruz. İkili mücadelelere zorluyoruz. Performansımızı müsabaka seviyesine çıkararak 14 Haziran’daki Gaziantep FK maçına hazır olmaya gayret ediyoruz.

-TFF, düşmenin kaldırılması talebini reddederek vicdanları rahatlatan, her türlü şüpheyi ortadan kaldıran bir karar almıştır. Biz de oyuncularımız da Ankaragücü de töhmet altında kalabilirdi. Baskı altında kalabilirdik. Birbirimizden şüphe duyabilirdik. Birbirimize olan güven ortadan kalkabilirdi. Eğer böyle bir karar verilecekse şimdi değil, sezon sonunda verilmeli. Ben sezon sonunda düşmenin kaldırılması konusunun yeniden gündeme geleceğine inanıyorum. Ligin 21 takımlı oynanmasında sakınca görmüyorum.

-Lig yeniden başlayacak ama bazı gerçekleri görmek gerekiyor. Pandemi döneminde futbolcuların psikolojileri, futbola bakış açıları, konsantrasyonları bozuldu. Almanya Ligi’nde ikinci ve üçüncü bölgelerde temasların azaldığını görüyoruz. Sadece stoperlerin topla oynayan oyuncuya dokunduklarını görüyoruz. Onlar bile öncelikle kendilerini koruma düşüncesindeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü Kazanamadı Ama Kaybetmedi de

Küme Düşmenin Kaldırılmasını Doğru Bulmuyorum