in

BeğendimBeğendim

Boşa Harcanacak Bir Liralık Lüksümüz Bile Yok

Gençlerbirliği Kulübü Asbaşkanı Muammer Akyüz, “Boşa harcanacak bir liralık lüksümüz bile yok.” dedi.

Muammer Akyüz’ün, kırmızı siyahlıların yaptığı transferler, kamp programı ve yol haritasıyla ilgili gündeme dair açıklamaları şöyle:

“Gençlerbirliği yönetimi olarak görevi aldıktan sonra yoğun bir çalışma içerisine girdik.

Öncelikle teknik direktör olarak Metin Diyadin ile sözleşme imzalayıp mevcut kadromuzun durumunu tespit ettik. Yabancılarımızın çoğunun sözleşmesi bitmiş, bitmeyen yabancı oyuncularımızın da kulübe maliyetleri mevcut şartlarda çok yüksek olduğunu gördüğümüzden, kulübü bu maddi külfetlerden kurtarmak için yoğun bir çalışma başlattık.

Bu çerçevede elimizde kalan oyuncu kadrosunu yeni takviyelerle kısa sürede lige hazır hale getirme mecburiyetini de göz önüne alarak, takımın ihtiyacı olan mevkilere kulübün maddi durumunu da hesaba katarak nokta transferler yapmaktayız.

Kulübün düştüğü bu durumda boşa harcanacak bir liralık lüksümüzün bile olmadığını bilerek, yaptığımız transferlerin takıma direkt katkı sağlayacak ve maliyet olarak bütçemizi zorlamayacak oyuncular olduğunu söylemeliyiz. Bu konuda başta teknik direktörümüz Metin Diyadin ve sportif direktörümüz Baki Mercimek’e göstermiş oldukları olağanüstü gayret için teşekkür ediyorum.

Takımımız 22 Temmuz tarihine kadar tesislerimizde çalışmalarına devam edecektir. 22 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında Kızılcahamam’da kamp yapılacaktır.

Kamp tarihleri ve sezon açılışını göz önüne aldığımızda çok hızlı hareket etmemiz gerektiğini anlıyoruz. Ancak çok hızlı yapılan işlerde hata payının ve yanılmanın yüksek olacağını bildiğimizden, bu ihtimalleri minimize etmek ve hatta hiç olmaması için başta başkanımız, yönetimimiz ve teknik kadromuz çok titiz ve yoğun bir transfer çalışması yürütmekteyiz.

Doğal olarak yapılacak transferleri finanse etmenin yanında, gönderilecek özellikle yabancı oyuncuların geçmiş ve güncel alacaklarının ödenmesi hususunda da yoğun bir finansman temini çalışmaları yürütmekteyiz.

Bugüne kadar yaptığımız nokta transferlerimizi kamuoyuna duyurmuştuk. Yeni transferlerimiz; Ramazan Köse, Kerem Can Akyüz, Mert Kula, Dmytro Grechyshkin, Kazenga LuaLua ve Aaron Tshibola dışında ihtiyaç olan mevkilere üç veya dört oyuncu daha transfer etmeyi düşünmekteyiz. Bu konuda da çalışmalarımız devam etmektedir. Amacımız tüm oyuncularımızı kampa yetiştirmektir.

Tüm taraftarlarımız ve futbolseverler rahat olsunlar. Onlara izlerken keyif alacakları bir takım oluşturmak adına tüm imkanlar kullanılmaktadır.

Bunun yanında taraftarlarımız ve futbolseverlerden bir isteğimiz var. Onlardan tek isteğimiz, hem iyi bir takımı izlemek hem de kulübe katkı sağlamak amacı ile kombine alma konusunda yarış içinde olmalarıdır.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Tokyo Olimpiyatları’na 108 Sporcuyla Katılıyor

Kulüpler Yabancı Sayısının 14 Olmasında Israr Ediyor