in ,

GüldümGüldüm ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Bu Günler Geçecek Ankara’ya Güneşli Günler Gelecek

Ankaragücü Teknik Direktörü Fuat Çapa, koronavirüsün belki de sezon sonu şampiyonluğu belirleyeceğini ifade ederek, ”Bununla rekabet etmeyi de öğreneceğiz. Bu senenin en büyük şampiyonluk adayı Koronaspor. Bu günler geçecek Ankara’ya güneşli günler gelecek.” dedi.

Fuat Çapa, virüs nedeniyle korku içinde olduklarını ifade ederek, ”Lig 21 takımla değil 22 takımla oynanıyor. Bir de koronaspor ile oynuyoruz. Dün akşama kadar yeni vaka çıkacak mı korkusu ile hazırlanıyorduk. Bizim bugün yaşadıklarımızı hiçbir takımın yaşamasını temenni etmem. Belki bu sorunları bütün takımlar yaşayacak ama biz hepsini bir arada yaşıyoruz. Bu günler geçecek Ankara’ya güneşli günler gelecek. Korona belki de sezon sonu şampiyonluğu belirleyecek. Bununla rekabet etmeyi de öğreneceğiz. Bu senenin en büyük şampiyonluk adayı koronaspor.” diye konuştu.

Ankaragücü kadrosunun maliyetinin, yarın karşılaşacakları Galatasaray’ın 2 oyuncusunun maliyetinin altında kurulduğunu dile getiren Fuat Çapa, ”Kurmuş olduğumuz kadro 2002’den sonra Ankaragücü’nün kurduğu en iyi kadro. Şu an için böyle görünmese de 2023 hedefleri için böyle. Geçen sezon gelen futbolcuların pandemi dönemine kadar oyuncuların performansına bir bakın. Taraftarın eksikliğini yaşıyoruz. Ama rahat olun ligin sonu çok farklı olacak.” ifadelerini kullandı.

”Takıma, yönetime, hedeflere inanmasam bugün bırakırım” ifadelerini dile getiren Fuat Çapa şunları söyledi:

”Transfer yasağını daha erken açmış olsaydık Erzurumspor maçına o kadro ile çıkmazdık. Takım birlikte oynamadığı sürece takım olmayı başaramıyor. Maç araları bizim takım oyunu oynamamızı geciktirdi. 4 maçta 4 galibiyet almayı hepimiz isterdik. Ama bu başarı kalıcı olmayacaksa ben bunu istemezdim. İstediğimiz oyunu, istediğimiz oyuncuyu belirleme lüksüne şu an sahip değiliz. Topu şişirme oyunu oynamak istemiyorum. Keyif veren, beğenilen bir oyun sergilemek istiyoruz.

Hakemlerin kararına saygı duymaktan başka şansımız yok ancak umarım Kayserispor ve Rizespor maçlarından sonra vicdanen iyi günler geçirdiklerini düşünmüyorum. Bilerek ve kasten yaptıklarını düşünmüyorum ama bu hatalar sırf bize karşı yapılmasın.

Takıma, yönetime, hedeflere inanmasam bugün bırakırım. Bunu daha önce çalıştığım takımlarda yaptım. Ben bu işi maddiyat için değil sevdiğim için yapıyorum.

Ankaragücü’nün çok iyi bir başkanı ve yöneticileri var. Bu kulübün en büyük şanslı bu.8 futbolcumuz pozitif. Semptomu olan 2 futbolcuyu da takıma dahil etmedik. Rize’ye gidene kadar vakası olmayan kulüplerden biriydik. Rize’de verilen kararlarla pozitif olduk, dönünce de koronadan pozitif olduk.”

ANKARAGÜCÜ’NDE 11 EKSİK

Öte yandan Ankaragücü, Galatasaray deplasmanına 11 eksikle gitti.

Sarı lacivertlilerde, Covid-19 testi pozitif çıkan 8, hasta olan 2 futbolcunun yanı sıra kart cezalısı Alper Potuk kadroda yer almadı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avrupa Kupaları’nda Felaket Büyüyor

Galatasaray Deplasmanına Önemli Eksiklerle Gidiyoruz