in

Bu Lig Bitmeli

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, ”Ligler tamamlanmalı, bu lig bitmeli” dedi.

Hamzaoğlu, telefon bağlantısıyla katıldığı bir televizyon programında, ”Ligler tamamlanmalı. UEFA bu takvimi belirler. En kötü senaryo Önümüzdeki sezonun başında bile olsa oynanmalı. Kupa maçları sayısı azaltabilir. Futbol oynanacksa bu lig bitmeli.” diye konuştu.

Gençlerbirliği’nde birkaç yıl daha çalışmak istediğini dile getiren, Hamzaoğlu, ”Sezon sonu sözleşmem bitiyor. Ancak ben bu kulüpte bir kaç yıl daha görev yapmak isterim. Huzurlu bir kulüp. ödemeleri günü güne yapılan bir kulüp. Çok profesyonel bir ekip kulübü idare ediyor. Gençlerbirliği Türkiye için örnek teşkil eden bir kulüp. 28 kişilik kadroda alt yapıdan 11 oyuncu var. Denizlispor maçında kadroda alt yapıdan 8 oyuncu görev yaptı. Bu çok öneml bir değer.” ifadelerini kullandı.

Kırmı siyahlı ekibin teknik direktörü Hamzaoğlu, salgın ile ilgili olarak da, ”Hiçbirimizin öngörmediği bir durumdu. Hazırlıksız yakalandık. İlk olduğu zaman öngörebilseydik, sporcularımızı yaz tatiliymiş gibi evlerine gönderdik. Yabancı oyuncuların aileleri kaygılı ve ne olacağını bilmeden bir bekleyiş içindeler. Herkesin daha güvende olacağı yerde olmalarını sağlardık. Oyuncularımız evlerinde şimdi. Oyuncularımıza programlar verdik. Görüntülü olarak görüşüyoruz. Motive tutmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ligin Ertelenmesi Sakatlara Yaradı

Spor Yönetimine Öneriler