in

Bu Protokol Uygulanamaz

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, “Kesinlikle liglerin oynanıp bitmesini istiyoruz. Ancak en ufak bir risk varsa, kesinlikle oynanmaması gerekir. Bu işin şakası yok” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yayınlanan protokolün uygulanmasının mümkün olmadığını iddia eden Çalımbay, “Örneğin tükürme diyorlar. Yüzde 90 futbolcuda bu alışkanlık var. Tükürürler, yüz yüze tartışırlar. Top taca çıkınca topu hemen dezenfekte edip geri veriyormuşsun. Kim dezenfekteyi düşünür, hemen atması gerekiyor avantaj için. En basitini söylüyorum. Bu işin sahası, soyunma odaları, otobüsü, oteli var. Burada yapılacak şey ileri bir tarihe atılması” diye konuştu.

Fransa ve Hollanda’nın insanlarını düşünerek bir karar verdiğini belirten Rıza Çalımbay, “Oyuncular ne derlerse desinler, hepsi korkuyor, hepsi çekiniyor. Hiç kimsenin maçlarda kendisini oyuna verebileceğini zannetmiyorum. Eğer ortada vaka varsa, risk de var demektir. Üstelik yalnızca Süper Lig de yok. Birinci, ikinci, üçüncü ligler var. Lig bitecekse yeni sezon öncesinde oynanabilir” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlk Tercihim Ankaragücü Olacak Ama…

Basketbolda Kaçan Kaçana!