in ,

Bu Sene Lig Oynanmamış Kabul Edilebilir

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Kulüpler Birliği’nde ortak bir karar olmadığını belirterek, ”Bu ligler tescil falan edilmez. Bu lig oynanmamış kabul edilmeli görüşündeyim. Bu sene bu lig oynanmamış kabul edilebilir.” dedi.

Ahmet Nur Çebi, niyetlerinin oynamak olduğunu ifade ederek, ”Kulüpler Birliği’nde ortak bir karar yok. Liglerin başlamasını istiyoruz. Herkes fikirlerini söyledi. Herkesin hemfikir olduğu konu inşallah bu sıkıntıyı süratle atlatırız ve ligler başlar. Kimisi play-off diyebilir. Ama bu konuda fikir birliği söz konusu değil. Bu ligler oynanmalı. Oynandığı zaman sorun bitmiş olacak. Bu ligler tescil falan edilmez. Bu lig oynanmamış kabul edilmeli görüşündeyim. Bu sene bu lig oynanmamış kabul edilebilir. Niyetimiz oynamak tabi.” diye konuştu.

Ligin oynanmasının ülkede durumun iyiye gitmesiyle mümkün olabileceğini dile getiren Çebi şunları söyledi:

”Bazı futbolcularımız gitmek istediğini belirtti. Bu işin bir karar olduğunu ve karantina olduğunu, kendilerini de ilgilendirdiğini söyledik. Evlerinde oturup bekliyorlar. Bu ligin oynanması ancak; ülkede durumun iyiye gitmesi, toparlanması halinde olur. Ama ligleri oynamak her şey demek değildir. Gerekirse nokta koyarsınız. İnsan sağlığından önemli değil. Yazı tura atmazsınız bu konuda. Sağlığınızı seçersiniz. Ülkede her şey yolunda ise zaten ligi oynarız. Sorun yok. Ama şu an sorun var. Sorun varsa konuşacak bir şey kalmayacak. Ama çok da gerekecekse, Ağustos’a geldiniz… UEFA’daki başarıya bakarsınız. 5 yıllık, 10 yıllık puanlamaya bakarsınız. Avrupa’da temsil edecek takımları seçersiniz. Birlik günü demiyor muyuz? UEFA’dan gelen gelir önemli değilse, gelen geliri kulüplere paylaştırırsınız. Mesaj birlikse buna da katlanacağız.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Abdurrahim Albayrak ve Eşinin Test Sonuçları Belli Oldu

Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatında Değişiklik