in

Bu Süreç Beni Çok Yıprattı, Devam Eder miyim Bilmiyorum

METİNER ERDEM/VİRALSPOR-ÖZEL  MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, başkanlığa devam edip etmeyeceğine birkaç gün içinde karar vereceğini söyledi.

Mert, VİRALSPORa yaptığı açıklamada, “Her gün çok sayıda mesaj alıyorum, bırakma diyorlar. Ama bu süreç beni çok yordu, yıprattı. Devam eder miyim bilmiyorum. Faruk Abi (Koca) ile konuşup ona göre karar vereceğim” dedi.

Fatih Mert, bir süre önce gece yarısı Twitter hesabından paylaşıp, birkaç dakika sonra kaldırdığı kum saati görseliyle ne mesaj vermek istediğini ilk kez açıkladı.

Mert, “Kum saatinin amacı hadi buyurun demekti, rest çekmek veya kötü bir amaç için değildi, hadi bir görelimdi. Futbolcular ve hoca yanlış anlamasın takıma zarar vermesin diye kaldırdım. Onlarla da bu süreçten etkilenmesinler diye konuştum. Şükürler olsun ki 2 haftadır galibiz” ifadelerini kullandı.

Futbolcuların biriken alacaklarının olduğunu doğrulayan Başkan Mert, şöyle konuştu:

“16 aydır buradayız personelin sadece 1 maaş alacağı var o da geçen aya ait. Maalesef bulduğumuz kaynakları geçmişten gelen bitmeyen borçlara veriyoruz. Geçmiş dönemin ödemediği vergi için yapılandırma yaptık. 1milyon 150 bin TL ödedik geçen hafta. Personel maaşı da maalesef ilk defa bu yüzden aksadı. Futbolcuların maalesef diğer kulüplerde olduğu gibi burada da biriken maaşları  var. Onu da bir şekilde halletmek için uğraşıyoruz. Geçen hafta Perşembe günü Rizespor primleri hesaplarına yattı.”

Bir yorum

Yorum yapın
  1. Parayla rezil oldunuz, stajyer antrenörlere ve onların topladığı (bunlarla olur dedikleri) sıradan oyuncuları topladınız, hiç profesyonel yaklaşmadınız, Kulusiç gibi adamı yarım sezon beklettiniz, 4 tane kaliteli kariyerli oyuncu ve kariyerli bir teknik adamla lig götürülecekken tel tel dökülen takımla herkese rahat olun dediniz. Oysa rahat rahat bir maçı bile tamamlayamadık, son on dakikalar geçmek bilmedi, lütfen artık siz de stajınızı tamamladınız, emekleriniz var görmezden gelemeyiz helal olsun, ama vizyonu ve de misyonu olan bir yönetim olmalı, şansınız da tutmadı, zorlamayın, zorlanan her şey kırılır. Taliplisi varsa devredin, tebdili mekanda ferahlık vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trabzonspor’a Evinde Ağır Darbe

Ankaragücü’nün 11-18 Mart’taki Kongresi İptal Edildi