in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Bu Takımın Daha İyi Yerlere Çıkması Gerekir

Foto: ABDURAHMAN ANTAKYALI

Ankaragücü Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, çok önemli bir galibiyete imza attıklarını belirterek, ”Bu takımın daha iyi yerlere çıkması gerekir.” dedi.

Ömer Erdoğan, Hatayspor’un kazandığı toplarla hızlı hücuma çıkan bir ekip olduğunu ve bunu iyi analiz ettiklerini kaydederek, ”Her zaman hücum futbolunu düşünürüm. Bugün de bunu sahaya yansıttık. Talihsiz maçlar kaybetmiştik. Oyuncalarımızın üzerinde kazanma baskısı, arzusu vardı. Bu takımın daha iyi yerlere çıkması gerekir. Futbol sonuç oyunu. İyi futbolla iyi sonuç almamız gerekiyordu. Taraftarlarımız bizi yalnız bırakmadı. İlk andan itibaren maçı domine ettik. 4 gol attık, 4-5 de net pozisyona girdik. Önemli olan 3 puandı. Bu başarının en büyük mimarı oyuncularım. Hafta içi çalışmalarda oyuncalarımın kazanma arzusu bizi motive ediyordu. Taraftarlara karşı da sorumluluğumuz vardı. Taraftarlarımıza coşkulu bir futbol izletmek ve iyi sonuç almak istiyorduk.” diye konuştu.

Jese’yle oyundan çıkarken yaşadığı diyaloğu da anlatan teknik direktör Erdoğan, “2-0 riskli bir skordur. Jese’nin yorgunluktan savunma dönüşlerinde sıkıntıları başlamıştı. Onu oyundan alırken maç 3-0 oldu. Kendisi de ‘3-0 oldu, oynayabilirim.’ ricasında bulundu. Ben de ona ‘Sahada kaldığın sürede performansından çok memnunum.’ dedim. Jese’yle bizim aramız çok iyi. O da bana samimiyetinden öyle bir ricada bulundu. Herhangi bir tepki yok. Biz oyuncuları test sonuçlarına göre oynatırız. Geldiğimizde durumu yüzde 20-30’lardaydı. O durumda oynatamazdık, sakatlık riski de olurdu. Futbolcu her zaman oynamak ister. ‘Maç oynayarak gelişirim.’ der oyuncu ama bu gerçek değil. Elimizde hangi oyuncuyu ne kadar değerlendireceğimize dair testler var. Jese büyük kariyere sahip olmasına rağmen bu söylediklerimizi bizimle birlikte hareket ederek uygulamaya başladı. Bu kariyerde başka bir oyuncu, ‘Ben böyle de oynarım’ düşüncesinde olabilir. Gerçekleri yüzüne söyleyince bize hak veriyor. O çalışarak kendisi formayı aldı. Ben formaları asarım, oyuncular alır.” ifadelerini kullandı.

Ömer Erdoğan, kadroda yer almayan Ghayas Zahid’in arkadaşlarının gerisinde olduğunu dile getirerek, oyuncuya karşı asla kapılarının kapalı olmadığını vurguladı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü Kritik Maçta Hata Yapmadı

Büyük Takım Kötü Oynadığında da Kazanmalı