in

Bursa Emniyet Müdürü de Cezalı mı?/METİNER ERDEM

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Bursaspor’un kale arkası tribünündeki seyircilere Beşiktaş maçındaki çirkin ve kötü tezahürattan dolayı iki maç ceza verdi.

Olayın ilginç yanı, Bursa Emniyet Müdürü Osman Ak’ın da maçı, PFDK tarafından ceza verilen blokta izlemesi.

Emniyet Müdürü Ak’ın çirkin tezahürata eşlik edip etmediği bilinmiyor ama uygulama gereği maçı o blokta izleyen taraftarların tamamı cezadan etkileniyor.

Bu nedenle Emniyet Müdürü Osman Ak’ın da 2 maç cezalı olması gerekiyor.

Kimileri, emniyet müdürünün görevli olarak tribünde bulunmasından dolayı cezadan etkilenmeyeceğini öne sürse de fotoğraflar kafaları karıştırıyor.

Çünkü, Emniyet  Müdürü Osman Ak’ın yeşil beyazlı Bursaspor atkısı takarak, taraftar olarak tribünde yer aldığı fotoğraflarda açıkca görülüyor.

Şimdi iki soru yanıtını bekliyor.

Birincisi Emniyet müdürü Osman Ak’ın cezalı olup olmayacağı, ikincisi ise emniyet müdürünün bulunduğu tribünde taraftarların çirkin tezahürat yapmasına nasıl izin verildiği…

Bir yorum

Yorum yapın
  1. Tabi ki olmamalı. Bu haberde dikkat çektiğimiz husus, Emniyet Müdürü’nün olduğu bloktan çirkin tezahürat yapılması. Emniyet Müdürü bu tezahüratlara sessiz mi kaldı, tepki mi gösterdi bilinmez. Ama bazen yerel yöneticiler fazla taraf olarak taraftarlara gereksiz yere cesaret verebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yarı Finalist Galatasaray

Lucescu Menajerliğe mi Soyundu?