in ,

Bakan Koca ‘Durdurun’ Derse Ligler Durur

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Koronavirüs Bilim Kurulu’ndan maçları durdurma kararı gelirse bu karara uyacaklarını söyledi.

Nihat Özdemir, ligler devam ederken vakaların artması durumunda ne yapacakları konusunda, ”Devletin kararı her şeyden önemlidir. Devlet bir karar verince, insan sağlığını, sporcu sağlığını, spor ile ilgilenenlerin sağlığını düşünmek mecburiyetindedir. Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığımız bir karar verdiği zaman, bu bir devlet kararıdır. Hiçbir federasyon, devlet kararının önüne geçemez.” ifadelerini kullandı.

Bütün Takımları Transfer Harcamalarında Disipline Ettik

EkotürkTV’de soruları yanıtlayan Özdemir, ”Hiçbir takımın takım harcama limitleri konusunda sıkıntıları kalmadı. Bütün takımları transferlerde harcama yönünden disipline ettik” dedi.

Nihat Özdemir, ”Önümüzdeki günlerde yayıncı kuruluşla anlaşacağız. Bizim rakamımız belli. Sözleşme şartlarımızın uyulmasına istiyoruz. Onlar da bazı sıkıntılarının olduğunu, gelirlerinde azalma olduğunu, dövizin arttığını ifade ettiler. Şu anda ekonomik olarak görüşmelerimiz devam ediyor. Dediğim gibi önümüzdeki günlerde anlaşacağız. Bizim bir endişemiz yok. Sözleşmemiz beIN Sports ile 5 yıl. beIN Sports, 5 yıldan sonra 2 yıl veya daha fazla uzamasını istiyor.” diye konuştu

Süper Lig’de mücadele eden 21 kulüpten bazılarının harcama limitleri konusunda sorunları olduğunu belirterk şunları söyledi:

”21 kulübümüz içinde birkaç kulübümüzün sıkıntıları vardı. Son 2-3 günde harcama limitleri konusunda çok önemli gelirlerini bize getirdiler. Bazı anapara ödemelerini bu yıl olmayacağını gösterdiler. Ona göre yeni limitleri ilan ettik. Bize transferleri ulaştırdılar. Onaylarını verdik. Şu anda harcama limitleri konusunda ilgili arkadaşlarımız görüşmeleri sürüyor. Bütün takımlara gerekli destekleri vererek önlerini açmaya çalışıyoruz. Hiçbir takımın takım harcama limitleri konusunda sıkıntıları kalmadı. Bütün takımları transferlerde harcama yönünden disipline ettik.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hatayspor Son Şampiyon Başakşehir’i Eli Boş Gönderdi

İşte 2020 Yılının En Çok Kazanan 10 Futbolcusu