in

Buz Hokeyi Türk İnsanına Göre

Buz Hokeyi Kadın Milli Takımı oyuncusu Dilara Lökbaş, Dünyanın en sert sporlarının başında gelen Buz Hokeyinin oyun yapısı gereği Türkler için ideal olduğunu söyledi.

Bengü Türk televizyonunda yayınlanan Spor Kulisi programına, Buz Hokeyi Milli Takımı antrenörü Çağrı Karabulut ile birlikte katılan Dilara Lökbaş, “Kadınlara yapmaları için önerebileceğim bir spor. Dışarıdan bakıldığında sakatlıkların çok olduğu sanılıyor. Biz çok korunaklı olarak, güçlünün ayakta kalacağı şekilde mücadele ediyoruz. Diğer branşlardan daha az sakatlık yaşandığını söyleyebilirim. Kadınlar bu sporu çok iyi yapabilirler. Maçta oyun gereği ne kadar sert olmam gerekiyorsa, dışarıda narin, güzel ve hanımefendi bir kız olmaya çalışıyorum. Buz da saha ve saha dışı birbirinden ayrıdır” dedi.

Uğur Tenekecioğlu ve Tayfun Özsoy’a, Buz Hokeyi Kadın Milli Takımının Dünya sıralamasında 38 takım arasında 27’nci sırada olduğunu anlatan Çağrı Karabulut, “Kadın Milli takımı olarak aşama kaydettik. Div II kategorisine çıktık. Burada tutunuyoruz. Erkekler bir alt kategoriye inip çıkıyor. Daha iyi olmaya çalışıyoruz. En önemli eksiklik saha. Şu an beş buz alanı var. İlgi, alt yapıda her geçen gün daha artıyor. Yeni yapılacak salonlarla birlikte katılımın daha da artmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Sporcu korumalarının tahmin edilen kadar pahalı olmadığını açıklayan Karabulut, “Çok çeşit, çok marka olduğu için rakamlar çok düştü. Sporcu bir tenis raketi fiyatına, tüm ekipmana sahip olabiliyor” dedi.

Başka sporlara oranla taraftarın az olmasına üzüldüklerini belirten Dilara Lökbaş, “Pek bilinmeyen bir branş olduğu için izleyicimiz az oluyor. Bu bizi biraz üzüyor. Oysa insanlarımız gelse, maçlarımızı izleseler eminim çok seveceklerdir” diye konuştu.

Genç Ankaralılar Spor Kulubü forvet oyuncusu Dilara Lökbaş, buz hokeyinde oyuncuların tam anlamıyla amatör olduğunu ifade ederek, “Çevremdekiler soruyor, ne kazanıyorsun, diye. Kazanabilsek teşvik olur. Buzun üstüne çıktığımızda bunun hiçbir önemi kalmıyor. Oradaki özgürlük hissi hiçbir sporda yok” dedi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TFF, Kulüplerin Menajerlere Ödediği Paraları Açıkladı

Ankaragücü’nden Ahmet Gökçek’e Çağrı