in

Caner Erkin’e Hapis İstemi

Beşiktaş’ın yıldız oyuncusu Caner Erkin hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Caner Erkin, Medipol Başakşehir ile oynanan karşılaşmada hakem Mete Kalkavan’a küfür ettiği gerekçesiyle mahkemelik olmuştu.

Süper Lig 23 Ekim 2017 tarihinde Vodafone Park’ta oynanan Beşiktaş-Medipol Başakşehir maçında Caner Erkin’in hakem Mete Kalkavan’a yönelik hareketleri gündem bir numaralı maddesi olmuştu.

Müsabakanın 87. dakikasında sarı kart gördükten sonra Mete Kalkavan’ın arkasına giden Caner Erkin, küfür de içerdiği belirtilen sert bir itirazda bulunmuştu. Hakem Mete Kalkavan’ın kart göstermediği milli futbolcuya, daha sonra Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) aldığı ani bir kararla kamera görüntülerinden 6 maç ceza verilmişti.

Caner Erkin’in cezası bununla kalmazken, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı daSpor Savcılığı, 6222 sayılı “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun” kapsamında Caner Erkin hakkında re’sen soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan Caner Erkin’in, savunmasında “Hakeme yönelik hakaret kastım yoktu” dediği öğrenildi. Soruşturmayı tamamlayan savcılık hazırladığı iddianamede Caner Erkin’in hakem Mete Kalkavan’a sinkaflı küfür ettiğinin sabit olduğunu belirterek, “Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret” suçlamasıyla 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çeyrek Finale Çıkacak Son 4 Takım Belli Oluyor

Pepe, Vida ve Tosic Bayern Münih Maçında Yok