in

ÇOCUK ATLETİZMİ PROJESİ GÜMÜŞHANE’DE BAŞLIYOR

IAAF Çocuk Atletizmi Proje’nin 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı ilk semineri alınan yeni kararlar doğrultusunda Gümüşhane’de 30 kursiyerin katılımı ile gerçekleşecek.

Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu’nun (BESYO)  talebi doğrultusunda yapılacak olan seminer 13-14 Ekim 2017 tarihlerinde Gümüşhane Üniversitesi BESYO Derslik ve Spor Salonu’nda yapılacak.

Çocuk Atletizmi seminerinde ilk günü Y Nesli ve Çocuk Atletizmine Giriş, Çocuklarda fizyolojik farklılıklar ve antrenmana geçişte uyum, Çocuk Atletizmi Programı ve Okullar, Çocuk Atletizminin Organizasyon Yapısı ve Örnek Uygulama Modeli teori dersleri ile ilkokul öğrencileriyle uygulama dersleri gerçekleştirilecek. Bu bölümde Yrd. Doç. Dr. Ercan Haslofça ile IAAF Eğitmenleri Reyhan Dağ, İsa Aydemir ve Melihşah Katman kursiyerlere dersleri aktaracak.

Seminerin ikinci gününde Madde Bağımlılığı ve Çocuklar dersini Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu, Sporda Çocuklara Psikolojik Yaklaşım dersini Prof. Dr. Perican Bayar Koruç, Fair-Play dersini gazeteci öğretim görevlisi Haldun Domaç verecek.

Seminer içinde “Geçmişine Değer Vermeyenler Geleceklerine Yön Veremezler” sloganı doğrultusunda Türk Sporu ve atletizmine emek vermiş “Eskimeyen Değerler” için tören düzenlenecek.

IAAF ÇOCUK ATLETİZMİ TÜRKİYE KOORDİNATÖRÜ NECDET AYAZ

IAAF Çocuk Atletizmi Türkiye Koordinatörü Necdet Ayaz, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında başlayacak olan Çocuk Atletizmi projesinin Türkiye için çok özel bir anlamı olduğunu vurguladı. Ayaz, “Biz bu yola 1 milyon süper çocuk sloganı ile çıktık. Ve hedeflerimize her geçen gün adım adım yaklaşıyoruz. Türk sporu ve atletizmine yeni değerler kazandıracak antrenör ve eğitmenleri geliştirme yolunda attığımız kararlı adımların sonuçlarını almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu dönemin ilk adımını Gümüşhane’den atacağız” dedi.

Bilindiği gibi Atletizm Federasyonu’nun talebi Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün uygun bulması sonucu IAAF Çocuk Atletizmi Projesi Halk Eğitim Müdürlüğü spor kurslarında modül olarak dahil edilmiştir. Bu seminerlerden sertifika alanlar kurslarda istihdam edilme fırsatı yakalayacaklar.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MİLLİ GÜREŞÇİ CENK İLDEM TRAFİKTEKİ TARTIŞMADA VURULDU

GENÇLERBİRLİĞİ’NDE BÜYÜK ŞANSSIZLIK