in

Çocuk Oyuncağı Değil Bu

VAR’daki hakem konuşmalarının paylaşılmasının ardından kulüplerden yükselen ‘devamı gelsin, hepsi açıklansın’ seslerine, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Sadece bir defaya mahsustu kayıtların açıklanması. Bu iki maçta siyah ile beyaz kadar açık hata vardı. 100 kişinin izleyip 100’ünün de üzerinde mutabık kaldığı hatalardı bunlar. 7 yaşındaki çocuğa bile sorsanız, onun bile göreceği türden hatalardandı. Ama diğer kararlardaki hatalar daha farklı. Çocuk oyuncağı değil bu.” ifadelerini kullandı.

Büyükekşi, “İnsanların kafasında başka soru işaretleri oluştu. Bu soru işaretlerini de yayınlayarak gidermiş olduk. Hiçbir şey yok işte, gayet samimi konuşmalar, bir karar vermeye çalışıyorlar. Her şey doğal. Ama hata var o ayrı. VAR kayıtları bundan sonra yayınlanmayacak. Biliyorsunuz, Hollanda ve İngiltere’de yayınlandı. Ama bir daha yayınlanmadı. Çocuk oyuncağı değil bu.” dedi.

VAR kayıtlarını yayınlarken FIFA ve UEFA’dan izin almadıklarının altını çizen Mehmet Büyükekşi, “Ama bakın bu kültürün artık değişmesi lazım. Her maçtan sonra hakem konuşmayı bırakmalıyız. Bakın Fenerbahçe maçından sonra Nuri Şahin çok doğru bir hareket yaptı. Hakemin üzerine yürümek isteyen oyuncularının önüne geçti. Kulüpler hakemler kadar, futbolcularının ve teknik adamlarının da hatalarına baksınlar. Biz herkese eşit davranıyoruz. Hiç merak etmesinler.” şeklinde konuştu.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok İyi Bir Oyun Sergiledik

İyi Oynayan Değil, Gol Atan Kazanıyor, Ankaragücü…