in

Çok İddialı Bir Takım Kuracağız

Sezona şampiyonluk parolasıyla çıkan ve 34 maçın 29’unu kazanarak, TBL’de şampiyonluğa ulaşan Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü’nün Başkanı Şükrü Kutlu, hem şampiyonlukla hem de Basketbol Süper Ligi’yle ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Şükrü Kutlu, Süper Lig’de çok iddialı bir takım kuracaklarını belirtti. Ankara’yı Süper Lig’de temsil edeceklerini hatırlatan Kutlu, Türk Telekom’un Süper Lig’e aşina olduğunu ve önümüzdeki sezonda sıkıntı yaşamayacaklarını söyledi.

Kutlu, “Rakiplerimizin buraya, Ankara deplasmanına geldiklerinde çekinecekleri çok iddialı bir takım kuracağız. Şampiyonluk hayal değil, bir diğer hedefimiz ise ülkemizi Avrupa’da başarıyla temsil etmek. Öte yandan basketbolun yanında amatör sporlara da desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

DUVARI SAĞLAM ÖRECEĞİZ

Süper Lig’de İstanbul takımlarının ağırlığını bildiklerini, ancak Türk Telekom’un uzun yıllar Süper Lig’de ve Avrupa kupalarında mücadele eden bir ekip olduğunu ifade eden Kutlu şunları söyledi:

“Süper Lig’de mücadele edeceğimiz ilk yıl kalıcı olacak adımlar atacağız. Acelemiz yok. Yavaş yavaş ve emin adımlarla geliyoruz. Cumhurbaşkanlığı Kupası, Play-Off finali gibi birçok başarımız var. Neden Süper Lig şampiyonluğu da olmasın. Süper Lig’de şampiyonluk benim hayalim. Bunun adımlarını atacağız. Duvarı sağlam örersek, yılmaz, yıkılmaz bir temelimiz olur.”

KADRO DERİNLİĞİ OLUŞTURACAĞIZ

Yönetim olarak takım üzerindeki destekleri esirgemediklerini söyleyen Başkan Şükrü Kutlu, takımın verdiği mücadeleden ötürü memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Sezon boyunca ister sahada ister Bench’te olsun tüm oyuncuların terlerinin son damlasına kadar mücadele ettiğinin altını çizen Kutlu şöyle konuştu:

“Gece gündüz çalıştık. Durmadık, yılmadık. Sonunda şampiyonluk kupasını Ankara’ya getirdik. Birbirinden önemli oyunculara sahibiz. Şampiyon kadromuzu koruyarak, Koçumuz Burak Gören’in istekleri doğrultusunda takviyeler de yaparak, kadro derinliği oluşturacağız. Mücadelemizle, ahlâkımızla genç nesillere örnek olurken, Türk basketboluna hizmet etmeye devam edeceğiz.”

AMATÖR BRANŞLAR GÖĞSÜMÜZÜ KABARTIYOR

Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi olarak, Türkiye’nin geleceğine yatırım yaptıklarını, sporun gençlerin gelişimlerine sağladığı olumlu katkıdan hareketle Türkiye’nin dört bir yanındaki binlerce amatör sporcuyu da desteklediklerini kaydeden Kutlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü olarak 1954 yılından bu yana Türk sporuna hizmet ediyoruz. Basketbola yaptığımız yatırımların yanı sıra atletizmden boksa, judodan badmintona; 44 şehir, 45 spor kulübü ve 32 farklı branşta faaliyet gösteren 6 bine yakın Türk Telekom Amatör Spor Kulübü sporcuları, 2017 yılı içerisinde ulusal ve uluslararası arenalarda elde ettikleri başarılarıyla toplamda 163 madalyayla başarılarını taçlandırdı. Sporcularımız Avrupa, Dünya ve Balkan şampiyonalarında ülkemizi başarıyla temsil etti.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Lig’in Kaderini Belirleyecek Derbi

Beşiktaş Yüzde 99 Sahaya Çıkacak