in

Cüneyt Çakır, İsviçre Ligi’ne Transfer Oluyor

Türkiye Futbol Federasyonu, hakem Cüneyt Çakır ve ekibini talep eden İsviçre Futbol Federasyonu’na olumlu yanıt verdi.

Hürriyet’in haberine göre, İsviçre Futbol Federasyonu’nun Cüneyt Çakır’la ilgili davetine TFF’nin sessiz kalışı hakkında bugün sıcak bir gelişme yaşandı.

TFF, bu sabah İsviçre Futbol Federasyonu’nun Çakır ve ekibi için yaptığı talebe “Lütfen Cüneyt Çakır ve ekibiyle temasa geçerek çalışma sürecini başlatabilirsiniz” diyerek olumlu dönüş yaptığı ortaya çıktı.

İsviçre Futbol Federasyonu’nun TFF’ye yaptığı yazılı başvuruda “Biz size bir hakem heyeti gönderelim, siz de buna karşılık bize Cüneyt Çakır ve ekibini gönderin. Herkes kendine bağlı olan hakemlerin masrafını karşılasın” talebinde bulunduğu TFF’nin ise “Bizim dışarıdan hakem getirip görevlendirmek gibi bir düşüncemiz yok. Ancak sizler Cüneyt hoca ve ekip arkadaşlarıyla çalışabilirsiniz. Bunun için de lütfen hakem arkadaşlarımızla temasa geçin” şeklinde karşılık verdiği öğrenildi.

2022 DÜNYA KUPASI İÇİN GÖREV ALMAK İSTİYOR

İsviçre Futbol Federasyonu tecrübeli hakemin kendi liglerinde görev yapması için geçtiğimiz haftalarda başvuruda bulunmuştu.

Çakır’ın, İsviçre’deki teklifi kabul etmesi halinde 2022 Dünya Kupası’nda görev alma ihtimali de oldukça yükselecek.

İsviçre’nin şimdiye kadar çıkardığı dünya çapındaki en önemli hakem Urs Meier, geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili “Umarım Cüneyt İsviçre’de maç yönetmek için gerekli izni alır ve bununla birlikte Dünya Kupası’na gitme şansını yakalar” ifadelerini kullanmıştı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Artık Maç 90 Dakika Olmayacak

Adil Gevrek İstifa Etti