in

Cüneyt Çakır Suudi Arabistan’a Gidiyor

FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır’ın, Suudi Arabistan’dan teklif aldığı ve bu teklifi kabul ettiği ileri sürüldü.

TV 100’de yorumculuk yapan eski hakem Deniz Ateş Bitnel, “Cüneyt Çakır’ın Türkiye’de hakemlik yapmasına belki de müsaade edilmeyecek önümüzdeki sezon. Ama Dünya Kupası bekleniyor. Cüneyt Çakır’ın da karşı bir hamlesi var. Cüneyt Çakır Suudi Arabistan Futbol Federasyonu ile görüşmelerini devam ettiriyor. Anlaşma sağlandı. Yardımcılarından bir tanesi Bahattin Duran olacak ve kesin. Ama Tarık Ongun olmayacak. Yerine Alparslan Dedeş olacak.” dedi.

CÜNEYT ÇAKIR TÜRKIYE’DE NE KADAR KAZANIYOR?

ajansspor’da yer alan habere göre, Cüneyt Çakır bu sezon Süper Lig’de 16, Şampiyonlar Ligi’nde 2, Avrupa Ligi’nde 2, Şampiyonlar Ligi Elemeleri’nde 2 ve UAE Pro Lig’de 1 karşılaşma yönetti. Hakemler, TFF ile yapılan anlaşma sonucu aylık olarak maaş alıyor. Spor Toto Süper Lig’de 16 maç yöneten Cüneyt Çakır’ın aylık kazancının ise yaklaşık 27.500 ile 36.000 TL arasında olduğu kaydedildi. 22 Ekim 2021 tarihinde Suudi Arabistan Körfez Ligi’nde Al Ahly ile Al Jazira arasında oynanan ve Al Ahly’nin 2-1 kazandığı mücadelede Cüneyt Çakır karşılaşmanın hakemi olmuştu. Çakır’ın yardımcılığını ise Bahattin Duran ile Tarık Ongun üstlenmişti. Müsabakanın VAR hakemliğini ise Mete Kalkavan yapmıştı. Cüneyt Çakır’ın yalnızca bu müsabakadan kazandığı paranın 12 bin dolar olduğu kaydedildi. Yardımcıları ise bu rakamın yarısı olan 6 bin dolar kazandı.

ARABISTAN’DA KAÇ PARA MAAŞ ALACAK?

Cüneyt Çakır, Arap ülkesinin Futbol Federasyonu ile sözleşme imzalaması durumunda astronomik bir maaş alacağı iddia edildi. Çakır’ın Suudi Arabistan’dan 1 sezon için 500 bin dolar kazanacağı iddia ediliyor.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Amacım Performansımla Takımımı Yukarıya Taşımak

Futbolda Günün Sonuçları