in

DAHA DA İYİ OLACAĞIM

Galatasaraylı Fernando Francisco Reges, Süper Lig’in ilk iki haftasında gösterdiği başarılı performansı, ilerleyen dönemde daha da geliştireceğini söyledi.

Fernando, ilk iki haftada güzel oynayarak galibiyetler aldıklarını belirterek, “Performansımdan ziyade takımın iyi oynaması beni daha çok mutlu ediyor. Ben de iki haftadır elimden geldiği kadar mücadele ediyorum ve takımıma yardımcı olmaya çalışıyorum. Daha iyisini yapacağımı biliyorum. İlerleyen zamanda daha iyisini yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Galatasaray’ın şampiyonluğun en büyük adayı olarak gösterilmesiyle ilgili bir soru üzerine Fernando, “Bu iki maçta iyi oynadığımız, çok iyi performans ortaya koyduğumuz ve güzel galibiyetler aldığımız doğru. Yolun daha çok başındayız. Lig yarışı çok uzun. Yapmamız gereken ilk iki maçta gösterdiğimiz performansı bir sonraki karşılaşmaya taşıyabilmek” ifadelerini kullandı.

Ligde rekabet seviyesinin üst düzeyde olduğunu kaydeden Brezilyalı futbolcu, şunları kaydetti:

“Ligin kalitesinin iyi olduğunu düşünüyorum. Bu iyi seviyeye bizim de her zaman kendimizi hazırlamamız lazım. Geldiğim Premier Lig’deki oyunun temposu çok yüksek, burada da rekabet seviyesi üst düzeyde. O yüzden iyi şeyler yapmak için her maça çok iyi hazırlanmanız gerekiyor.”

Yeni kurulan bir takım olarak uyum sürecini kısa sürede atlatmalarında teknik direktör Igor Tudor’un büyük emeği olduğunu vurgulayan Fernando, “İki güzel galibiyet aldık. Hedefimiz daha da üzerine koymak ve yaptığımız hataları tekrarlamamak. Hocamızın da tamamen düşüncesi bu. Karakter olarak hep daha iyiyi arayan biri. O yüzden her zaman daha iyisini yapmamız için elinden geleni yapıyor.” şeklinde görüş belirtti.

Brezilyalı futbolcu, Galatasaraylı taraftarların kendilerine olan desteğinin önemine değinerek, “Türkiye’ye geldiğimden beri beni en çok şaşırtan noktalardan biri taraftar oldu. Çok büyük kulüplerde, önemli toplulukların önünde oynadım ama Galatasaray taraftarı başka. Bu da bizi motive ediyor. Umarım cuma günü Sivasspor ile yapacağımız maçta 50 bin taraftarımız tribünde olur” değerlendirmesinde bulundu.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİNAMİK BİR TAKIM KURDUK

BEŞİKTAŞ VİDA İLE ÖN PROTOKOL İMZALADI