in

DEMİRÖREN’DEN FLAŞ AÇIKLAMALAR

Fatih Terim sürecinden Arda Turan’a, Lucescu tercihinden yerli hocalara kadar gündemdeki konuları değerlendiren TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Fikret Orman’ın aldığı ceza üzerine ise “TFF’deki hukuk maddeleri belli. Futbolu bölecek, ortamı gerecek beyanatlar verirseniz ceza alırsınız” ifadelerini kullandı.

Demirören, Süper Kupa’yla ilgili “Türkiye bir süreçten geçiyor, masum taraftarın oyuna gelmemesi lazım. Biz beş sene sonra bu ligi 800 milyon dolara nasıl satarız derken, değer düşürecek hareketler yapıyoruz” dedi.

TERİM İLE ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BİR ARAYA GELECEĞİZ

Terim konusuyla ilgili olarak ise “Hocamızla konuşarak, anlaşarak ayrıldık. Mektup gönderip istifa istemedik. Ayrılmamız gerektiğini anlatarak ayrıldık. Terim’le önümüzdeki hafta oturup bir araya geleceğiz. Görüşmeyi değerlendirip yönetim kuruluyla bir karar vereceğiz” diye konuştu.

Demirören, Kulüpler Birliği seçimi hakkında da değerlendirmelerde bulunurken, “Göksel Bey’in yarattığı birlik beraberliğin aynısını Dursun Özbek’in de sürdüreceğine inanıyorum” dedi.

Mircea Lucescu’nun 2018 Dünya Kupası’na katılamamamız halinde de görevine devam edeceğini söyleyen Demirören, Lucescu’nun sözleşmesinde bir tazminat maddesinin olmadığını söyledi.

ARDA TURAN’A KAPI AÇIK

Demirören, Arda Turan’la ilgili de düşüncelerini aktardı ve açık kapı bıraktı:  “Bizim tarafımızdan Arda’ya kapı kapanmadı. Kendisi bıraktı. Biz idari olarak bir maç ceza vermiştik. Federasyonun kapısı, takımın kapısı açık teknik olarak. Bundan sonra tüm karar Arda kaptanımızın.”

DÖRT HOCANIN ETRAFINDA DÖNÜYOR

Yerli hoca sorunu hakkında ise şunları söyledi:

“Türkiye yıllardır dört hocanın etrafında dönüyor. Üç taneydi, Abdullah Hoca da geldi dört oldu. Milli Takım’ın başına gelmesi için neden 15-20 tane yerli teknik adamımız yok dedik.”

Ülke olarak sıkıntılı bir süreçten geçtiğimize değinen Demirören, “Eski Türkiye’yi Yeni Türkiye’de uygulamaya kalkmasınlar. Buranın içinde provokatörler var. Bizim masum, sade, futbol sever taraftarlarımız buna izin vermemesi lazım” dedi.

DENK BÜTÇE UYGULAMASI BAŞLIYOR

Yıldırım Demirören, kulüplerin borçları ve alınan önlemler hakkında da açıklamalarda bulundu.

“Denk bütçe” uygulamasının seneye başlayacağını hatırlatan Başkan Demirören net konuştu:

“Şu an Süper Lig’de problem yok, 1. Lig’de 7-8 kulüpte biraz sorun var gibi gözüküyor. Lisans iptaline bile gider. Önümüzdeki sene yüzde 30 zarar konusunda son sene. Sonrasında lisans verilirken denk bütçeye bakılacak.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIULIANO YARIN FENERBAHÇE İÇİN İSTANBUL’A GELİYOR

ARDA TURAN MİLLİ TAKIMA DÖNDÜ