in

Devre Arasının 15’den 25 dakikaya Çıkarılmasını İstiyorlar

Güney Amerika Futbol Konfederasyonu’nun (CONMEBOL), futbol oyun kurallarını belirleyen IFAB’a çarpıcı bir teklif sunmaya hazırlandığı ileri sürüldü.

İngiliz The Daily Mail gazetesin yer alan habere göre; futbol oyun kurallarını belirleyen IFAB ile FIFA ve kıta federasyonlarının bir araya geleceği toplantıda CONMEBOL’un, futbol dünyasını yakından ilgilendiren özel final maçlarında devre arası süresinin 15 dakikadan 25 dakikaya çıkarılmasını talep edecek.

ajansspor’un haberine göre, yapılan öneri için ise Amerikan Futbol Ligi’nin final maçı olarak bilinen Super Bowl örnek gösterildi. Amerikan Ligi maçlarında devre arası 12 dakika olmasına karşın Super Bowl finalinde bu süre 30 dakikaya kadar çıkıyor. Dünyanın en çok izlenen maçlarından biri olan dev finalin devre arasında özel konserlerin yanı sıra şov dünyasının önemli isimleri sahne alıyor. Bu özel gösteriler için ise astronomik gelirler elde ediliyor. CONMEBOL’un önerisindeki çıkış noktası da bu ve bu sayede kulüplerin daha çok gelir elde edeceği ifade ediliyor.

Öte yandan benzer bir girişim 2009 yılında olmuş, devre arası süresinin 20 dakikaya çıkarılma talebine FIFA’dan olumsuz yanıt gelmişti.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Artık Sahne Yeni Nesil Antrenörlerin

Süper Lig Kulüplerinden Hakemler Hakkında Konuşmama Kararı