in

Domenec Torrent Galatasaray İçin İstanbul’da

Galatasaray’da dördüncü Fatih Terim dönemi, ligde üst üste alınan başarısız sonuçların ardından sona ererken, yerine uzun yıllar Pep Guardiola’nın yardımcılığını yapan Domenec Torrent getirildi.

Anlaşma sağlanan 59 yaşındaki çalıştırıcı, İspanya’nın Barselona kentinden kalkan tarifeli uçakla İstanbul Havalimanı’na ulaştı.

Sarı-kırmızılı kulübün yönetim kurulu üyesi Işıtan Gün ve Özgür Kalelioğlu’nun karşıladığı Torrent, Galatasaray Kulübü ile uzun zamandır görüştüğünü ve Türkiye’ye geldiği için mutlu olduğunu söyledi.

DOMENEC TORRENT

1962 yılında dünyaya gelen Torrent, Katalan ekipleri Unio Esportiva Olot ve Guixols’ta futbol oynadıktan sonra 27 yaşında antrenörlüğe adım attı. CF Palafrugell, Palamos CF ve Girona takımlarını alıştıran Domenec Torrent, 2007’de Barcelona B takımında Pep Guardiola’nın yardımcısı oldu. Katalan devinin 2008-2012 yılları arasındaki unutulmaz döneminde Guardiola’nın yardımcısı olan Torrent, Bayern Münih ve Manchester City dönemlerinde de İspanyol çalıştırıcının ayrılmaz parçası oldu.

2018 yılında Guardiola’dan ayrılarak teknik direktörlük yapmak isteyen Torrent, Manchester City’nin sahibi City Group’a ait ABD ekibi New york City’nin başına geçti. ABD’deki 1 yılın ardından inzivaya çekilen İspanyol çalıştırıcı, Temmuz 2020’de şansını Flamengo’da denedi. Ancak Brezilya’da aradığı mutluluğu bulamayan Torrent, 4 ay sonra görevinden ayrıldı. Deneyimli teknik adam Kasım 2020’den beri hiçbir kulüpte görev almıyor.

Kariyerinin çok önemli bölümünde Guardiola’nın ayak izlerini en yakından takip eden Domenec Torrent, İspanyol teknik adamla birlikte 521 maça çıktı. 2007’de Guardiola’nın ekibine katılmadan önce ve 2018’de ayrıldıktan sonra teknik direktörlük yapan Torrent, toplam 86 maçta takım yönetti. Torrent bu karşılaşmalarda 44 galibiyet alırken 29 kez de sahadan mağlubiyetle ayrıldı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ara Transfer Resmen Başladı

Fenerbahçe İsmail Kartal’a Emanet