in

DÜNYAYI AYAĞA KALDIRIRIM

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Süper Kupa mücadelesinde çıkan olaylar nedeniyle Beşiktaş’a ceza gelmesi durumunda dünyayı ayağa kaldıracağını söyledi.

Fikret Orman, Jeremain Lens için düzenlenen imza töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Dün Samsun’da oynanan Süper Kupa maçında çıkan olaylara değinen Orman, “Bizim taraftarımız çok olgundu. Ama federasyon bize de ceza vermeye de kalkarsa ortalığı ayağa kaldırırız” ifadelerini kullandı.

Süper Kupa maçının kendilerini görme açısında önemli bir karşılaşma olduğuna dikkat çeken Orman, “Konya bizim dost camiamız. Kupayı kazanmak onlara yakıştı. Ama o olaylar oradaki seyircilere yakışmadı. Biz o görüntülerden utanç duyduk. Bir maçın sonunda buralara gelmesi Türk sporu adına ayıp. Daha evvel de Türkiye Kupası finalinde bunlar olmuştu. Dünkü maça baktığımızda ben kendi taraftarımıza teşekkür ediyorum. Üstlerine eşyalar atıldı, küfürler edildi ama sahaya girmediler. Bizim taraftarımız çok olgundu. Büyük bir olay olmamasının neden Beşiktaş taraftarıydı. Keşke cezalar daha önce verilseydi. Ama bu cezaların içine Beşiktaş’ta sokulmaya çalışılırsa büyük olaylar çıkar. Bu bir tehdit değildir. Ama UEFA’nın düştüğü yanlışa Türkiye Futbol Federasyonu’da düşerse ortalığı ayağa kaldırırım. O meşaleler nereden girdi. TFF’de şapkasını önüne koymalı. Türk sporunu bir yere getirmek istiyorsak herkesin bir şeyler yapması lazım” şeklinde konuştu.

FENERBAHÇE SORULUCA ORMAN ARAYA FİRDİ

Lens’in imza töreninde Fenerbahçe ile ilgili gelen soruya Beşiktaş Başkanı Fikret Orman araya girerek cevap verdi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın “Lens’in gitmesi için dua ettik” şeklinde sözleri hatırlatılırken araya giren Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, “Oyuncumuzun böyle bir polemiğe girmesini istemiyorum. Biz Sunderland’ten oyuncu aldık. Biz Fenerbahçe’den oyuncu almadık. Artık o benim bir ailemin bir parçası. Böyle bir polemiğe girmek istemiyorum. Jermaine de kusura bakmasın. Lens’de neden Beşiktaş’ı tercih ettiğini söyledi. Biz böyle polemiklere girmek istemiyoruz.’‘

LENS’İN MALİYETİ

Beşiktaş, Jeremain Lens’in, İngiliz ekibi Sunderland’den satın alma opsiyonuyla 1 yıllığına kiraladığını duyurdu.

Yapılan açıklamada, Sunderland Kulübü’ne kiralama bedeli olarak 1,5 milyon avro, oyuncuya ise bu sezon için 2,2 milyon avro garanti ücret ödemesi yapılacağı belirtildi.

Lens’in, bu sezon forma giydiği maçlarda alınacak her bir puan için 4 bin avro, Türkiye Kupası dışında 25 resmi maçta oynaması halinde 100 bin, 35 maçta forma giymesi halinde 50 bin avro ilave bonus alacağı, Avrupa kupalarında elde edilecek bir şampiyonluk halinde de 200 bin avro ek bonus kazanacağı açıklandı.

Jeremain Lens’in satın alma opsiyonunun 4 milyon 89 bin avro olduğu açıklandı.
Gelecek sezon için satın alma opsiyonunun kullanılması durumu için oyuncuyla ek olarak 4 yıllık daha anlaşmaya varıldığı vurgulanırken, 2018-2019 sezonu için 2 milyon 250 bin avro, 2019-2020 sezonu için 2 milyon 300 bin avro, 2020-2021 sezonu için 1 milyon 950 bin avro ve 2021-2022 sezonu için de 1 milyon 800 bin avro olmak üzere toplam 8,3 milyon avro garanti ücret ödemesi yapılacağı bildirildi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BEŞİKTAŞ’TAN SUÇ DUYURUSU

UEFA Süper Kupa’da Aşırı Sıcaklara Önlem