in

BeğendimBeğendim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Eleştirilmemiz Son Derece Doğal

Ankaragücü Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Koca, “Bu yönetim çok çalışmış, çok emek harcamış, mali anlamda birçok sorunu çözmüş olabilir ama karşılığını sportif başarı olarak almadığınız sürece başarılı sayılmıyorsunuz. Bu yüzden eleştirilmemiz son derece doğal” dedi.

Faruk Koca, VİRALSPOR’a yaptığı açıklamada, iş adamlığı ile futbol kulübü yöneticiliğinin birbirlerinden çok farklı dünyalar olduğunu belirtti.

Koca, iş hayatında kontrolün sizin elinizde olduğunu, futbolda ise siz ne kadar doğruları yaparsanız yapın bazen sahada istenilen başarının alınamadığından yakındı.

“Sebebi ne olursa olsun ortada bir başarısızlık var. Eleştirilmemiz son derece doğal” diyen Faruk Koca, şöyle devam etti:

“Eleştirmeyen, taraftarı, delegeyi ben eleştiririm. Eleştiri olacak ki tedbir alınsın. Yalnız eleştirinin de değeri olmalı. Yapıcı eleştirileri dikkate almalıyız ki nerede hata yaptığımızı bulalım. Hata futbolcudan, hocadan veya bizim organizasyonumuzun yeterli olmayışından kaynaklı olabilir. Futbolcularla konuşuyoruz, bir sorununuz varsa söyleyin diyoruz. Futbolcu biz size mahcubuz diyor. Hoca, meslek hayatımda ilk defa böyle bir yönetimle çalışıyorum diyor. Takımda bir kırılganlık var. Erzurum maçını kaybetmeseydik, her şey çok farklı olabilirdi. Futbol moral işi, motivasyon işi. Galatasaray ile oynadık, Rize ile oynadık, Sivas ile oynadık, hepsinde rakip takımın yöneticileri takımımıza övgüler yağdırdı. Çok iyi bir takım kurmuşsunuz diyorlar ama bazı şeyler olmuyor maalesef.”

KARAGÜMRÜK MAÇINDA YAŞANANLARI TASVİP ETMİYORUM

Karagümrük maçında yaşanan olayları tasvip etmediğini, bunu da önceki gün yönetim kurulunda dile getirdiğini anlatan Faruk Koca, “Ortada ağır hakaret olmadığı sürece bir yöneticinin taraftara tepki göstermesini doğru bulmuyorum. Maçta yaşananlardan rahatsızlık duydum, bu rahatsızlığımı ifade ettim. Ancak, kesinlikle protesto anlamında değildi bu tepkim” diye konuştu.

TAMER ACAR’IN İSTİFA ETTİĞİ İDDİASI

Ankaragücü Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Koca, futbol şube sorumlusu Tamer Acar’ın istifa ettiğine yönelik iddialar üzerine de şunları söyledi:

“Tamer Acar bey, çok çok iyi bir Ankaragüçlü. Ama yaşanan olaylardan o da çok etkilendi. Her insan gibi o da hata yapabiliyor. Kendisi kulüpteki görevlerini fiili olarak bıraktığını ifade etti. Bunun istifa anlamına gelip gelmediğini bilmiyorum. Bu konuda açıklamayı Başkanımız Fatih Mert ya da kendisi yapmalı.”

ŞU AN ADAYLIĞIM SÖZKONUSU DEĞİL

Ankaragücü’nde yaşanan her şeyin hesabını genel kurulda vereceklerini bildiren Faruk Koca, “Doğru ya da yanlış ne yaptıysak hepsinin hesabını vereceğiz. Bunun da yeri kongredir. Medyada başkanlığa aday olacağıma yönelik söylentiler dolaşıyormuş. Şu anda başkanlığa adaylık gibi bir düşüncem yok. Zaten pandemi dolayısıyla kongre bile yapamıyoruz. Kongrede yönetimsel anlamda tabi ki önemli değişiklikler olacaktır. Bizim hedefimiz bir sene içinde ekonomik anlamda hiçbir problemi kalmayacak bir kulüp olmak. Bunu başardıktan sonra bu işleri bizden daha iyi yapacağına inandığımız kişilerin önünü kesmeyiz. Ancak, bugün yaşadığımız sorunların müsebbibi olanlara da kulübü teslim etmeyiz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdi Dikmen Evlendi

Tamer Acar’ın İstifası Söz Konusu Değil