in

En Ciddi Rakibimiz Başakşehir

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, şampiyonluk yarışıyla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

Aykut Kocaman, bu sezon şampiyonluk yarışında en ciddi rakiplerinin Başakşehir olduğunu söyledi.

Kocaman, “Ülkemizde doğrularla yanlışlar yer değiştirmiş durumda. Büyük takımların dünyasında ‘yok hücum takımı, yok savunma takımı’ yok. Böyle bir şey yok. Bu oyun iç içe bir oyun. Dikine futbol, hücum futbolu, benzeri şeyler… Bu oyun böyle tarif edilecek bir oyun değil. Oyunda kontrol ettiğimiz şey, 10 kişinin hareket etmesi. Hatta kaleciyi de işin içine koyuyoruz.” dedi.

Tecrübeli teknik adam, “Dikine futbol gibi kavramları anlamıyorum. Futbol artık böyle bir oyun değil ki. Top rakibe geçtiği andan itibaren en kısa sürede beraber hareket edip o topu almak, direkt kaleye gidemiyorsanız set oyununa dönmek. Bu oyuna bir bütün olarak bakmalıyız. Valbuena örneğinden yola çıkarak, hepsi ayrı bir enstrüman çalıyor. Lakin burası bir orkestra ve aynı müziği çalmak zorundayız. Her oyuncuma sorabilirsiniz, hiçbir şekilde oyuncularla ilgili özgürlük kısıtlama gibi bir şey yok ” ifadelerini kullandı.

Kocaman, planları arasında Ozan Tufan’ın olmadığını ifade ederek, ”Planlarım arasında yok Ozan Tufan ikinci yarıda kafamdaki oyun planımda yok. Doğru da olabilir, yanlış da. İşi uzatmak yerine böyle bir karar aldık. Kafamda bir oyun planı var ve Ozan’a yer yok. Ozan’ın da geleceğinin şekillenmesi ve karar vermesi için ona yardımcı olmaya çalıştık” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fenerbahçe 3-2 Yenildi

Fenerbahçe Doğuş Son Çeyrekte Farkını Gösterdi