in

En Çok Şampiyon Olan 10 Takım

Dünya genelinde en çok şampiyon olan takım Mısır ekibi Al Ahly.

Müzesinde en çok kupası olan 10 takım şunlar:

1. Al Ahly – 121 Kupa

Al Ahly tüm zamanların en çok kupa kazanan takımı. 115 yıllık geçmişe sahip kulüp hemen hemen her sezon en az 1 kupa kazandı. Mısır ekibi geçtiğimiz sezonu tam kupasız kapatacaktı ki, CAF Şampiyonlar Ligi’ni kazandı.

2. Glasgow Rangers – 116 Kupa

Celtic’te de belirttiğimiz gibi Glasgow Rangers, küme düşürüldükten sonra yavaş yavaş toparlanıyor. İskoç ekibi, ülkenin en başarılı takımı olarak 116 kupaya sahip. Bu kupalardan sadece 1 tanesi Avrupa kupası. O da artık düzenlenmeyen Kupa Galipleri Kupası.

3. Nacional – 116 Kupa

Uruguay ekibi Nacional ülkenin en çok şampiyon olan takımı değil ama en fazla kupa kazanan takımı. Nacional hiçbir kategoride zirvede değil ancak o kadar çok çeşit kupa kazandı ki, listenin 2. sırasını paylaştı.

4. Celtic – 113 Kupa

Celtic son dönemde kupa sayısını arttırdı. Bunda Glasgow Rangers’ın küme düşürülmesinin de etkisi vardı. Celtic yine de kupa sayısında ezeli rakibini geride bırakamadı. Fark çok da fazla değil.

5. Atletico Penarol – 110 Kupa

Atletico Penarol, Uruguay’ın en çok şampiyon olan takımı ama en çok kupa kazanan takımı değil. Müzedeki 110 kupanın 53’ü lig şampiyonluğu. Neredeyse yarısı. Libertadores Kupası’ndaki şampiyonluk sayısı ise 5.

6. Real Madrid – 95 Kupa

20. yüzyılın en iyi takımı seçilse de Real Madrid, toplam kupa sayısında kendisine anca 6. sırada yer bulabildi. Real Madrid bu ödülü 14 kere ve açık ara Avrupa’nın en büyüğü olmayı başararak kaptı. Tabii La Liga şampiyonluk sayısında da zirvede.

7. Barcelona – 92 Kupa

Günümüzde ekonomik sorunlardan kurtulmaya çalışan Barcelona, ezeli rakibi Real Madrid’i geçmeye yakınken geride kaldı. Yine de Barcelona çabuk toparlanması halinde Real Madrid’i geride bırakabilir.

8. Benfica – 83 Kupa

Benfica, Real Madrid’in ilk 5 sezon elde ettiği Şampiyon Kulüpler Kupası zaferlerini sonlandıran ve üst üste 2 sezon Avrupa’nın zirvesine çıkan takım. Portekiz ekibi 1990’lara kadar Portekiz’in neredeyse tek hakimiydi. Daha sonra hakimiyeti Porto’ya kaptırdı.

9. Bayern Münih – 82 Kupa

Bayern Münih, Almanya’nın açık ara en başarılı takımı. Bundesliga’da hemen hemen her sezon rakipsiz olan Bayern Münih, son olarak RB Leipzig’i yenerek kupa sayısını 82’ye yükseltti. Bayern Münih her sezon 2 kupa kazanma alışkanlığını sürdürürse listenin daha üst sıralarında yer alabilir.

10. Al-Faisaly – 82 Kupa

1932’de kurulan Al-Faisaly, Ürdün’ün Amman kentinin bir takımı ve ülkenin en başarılısı. Al-Faisaly’nin müzesinde yer alan 82 kupanın 80’i yerel kupalar. Asya Futbol Konfederasyonu Kupası’nı ise 2005 ve 2006’da olmak üzere 2 kere kazandı. (Kaynak: 90min)

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bazen Oyuncular Erken Havaya Girebiliyorlar

Süper Lig ve 1. Lig’de Hangi Takım Hangi Marka Forma Giyiyor?