in

Erken Bitirilen Maçta Futbolcular Soyunma Odasından Çağrıldı

Süper Lig’de Gaziantep Futbol Kulübü- Kasımpaşa karşılaşmasını erken bitiren hakem Halis Özkahya, hatasının farkına varıp futbolcuları soyunma odasından geri çağırdı.

Hakem Halis Özkahya, Gaziantep FK-Kasımpaşa karşılaşmasının sonuna oynanmayan süre olarak 9 dakika ilave etti.

90+2’de konuk ekipte Eysseric kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Kırmızı kartın ardından hakem Halis Özkahya maçı 94.15’te bitirdi.

Hatasının farkına varan Halis Özkahya, karşılaşmayı yanlışlıkla erken bitirdiğini ve takımların tekrar sahaya gelmesini istedi. Bu sırada sökülen kale yerine takıldı, VAR sistemi yeniden aktif hale getirildi.

Maçın bitiş düdüğüyle beraber soyunma odasına giden bazı futbolcular, duştan geri çağrıldı ve kalan 4 dakikalık süre yeniden oynandı.

Karşılaşmayı Gaziantep Futbol Kulübü, 37. dakikada Joao Figueiredo ve 86. dakikada Steven Caulker’in kaydettiği gollerle 2-0 kazandı.

DAHA ÖNCE DE YAPMIŞTI

Gaziantep FK-Kasımpaşa maçını erken bitiren Halis Özkahya, benzer bir hareketi 2017-2018 sezonunda da yapmıştı. 3 Aralık 2017’de oynanan Başakşehir-Osmanlıspor maçını yöneten Özkahya, 4 dakika uzatmanın verildiği karşılaşmayı 93:08’de bitirmişti.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TFF 1. Lig’de Sis Maç Erteletti

Xavi Hernandez Resmen Barcelona’da