in

ERSUN YANAL TÜRK FUTBOLUNA KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR

Türk futbolunun en deneyimli teknik adamlarından Ersun Yanal aldığı başarılı saha sonuçlarının yanısıra futbola kazandırdığı yıldızlarla da dikkat çekiyor. Tecrübeli çalıştırıcının, Trabzonspor’da vizyona soktuğu son yetenek Abdülkadir Ömür…

Gençlerbirliği önünde şans bulan ve bir de asist yapan 18 yaşındaki genç yetenek performansıyla hocasının yüzünü kara çıkartmadı.

Yusuf Yazıcı’ya fırsat veren ve Türk futboluna büyük bir değer kazandıran Ersun Yanal’ın Türk futbolunda gösterime sunduğu yıldızların haddi hesabı belli değil…

Ersun Yanal’ın ilk teknik direktörlük deneyimini yaşadığı Denizlispor’da o dönem forma giyen birçok oyuncuyu futbolseverler daha sonra çok önemli takımlarda gördüler.

Yanal’ın, yeşil siyahlı ekipte hocalığını yaptığı Yusuf Şimşek, Ali Tandoğan, Bülent Akın ve Ümit Bozkurt futbola sunduğu ilk yıldız adaylarıydı. Bu oyuncular kariyerlerinin ilerleyen dönemlerinde hem milli takım hem üç büyüklerde top koşturdu.

Tecrübeli teknik adam 2002-2004 yılları arasında görev yaptığı Gençlerbirliği’ni UEFA Kupası’nda 4. tur oynattı. Gençlerbirliği’nin bu başarıya ulaşan kadrosunda genç yetenekler Uğur Boral ve Orhan Şam da yer alıyordu.

Ersun Yanal’ın altın jenerasyonu hiç şüphesiz Vestel Manisaspor’dan çıktı. Yanal’ın, siyah beyazlı Ege temsilcisinde görev aldığı dönemde elinden geçen yıldızlar içinde Arda Turan gibi dünya çapında üne kavuşan isimlerle birlikte Caner Erkin, Hakan Balta, Ufuk Ceylan, Uğur İnceman, Selçuk İnan vardı.

Ayrıca Burak Yılmaz da Ersun Yanal’ın eğitiminden geçen isimlerden… Yine Yanal’ın 2011-2012’de Eskişehir’in başındayken şans verip futbolumuza armağan ettiği genç yeteneklerden biri de Alper Potuk’tu.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GALATASRAY'DA ''PAZUBANT'' TARTIŞMASI

TSYD OLAĞANÜSTÜ TÜZÜK TADİL KONGRESİ TOPLUYOR