in

BeğendimBeğendim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Erzurumspor, Kayserispor Yapıyor; Ankaragücü Seyrediyor

Erzurumspor’un ardından maddi sıkıntı yaşayan bir başka Anadolu takımı Kayserispor da Vefa Gecesi düzenledi.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın önderliğinde Kadir Has Kongre ve Toplantı Salonu’nda yapılan gecede,  Kayserispor’un ekonomik sorunlarının giderilmesi için SMS atıldı, forma satıldı.

Gecede, tanesi 100 TL’den 80 bin 349 adet forma satışı gerçekleşirken; 10 bin 174 adet de SMS atıldı.

Kayserispor, böylelikle 10 milyon liraya yakın parayı kasasına koymuş oldu.

Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, ilçe belediye başkanları ve taraftarların katılımı ile gerçekleştirilen destek gecesi TGRT, Beyaz TV, Olay Türk TV ve Kayseri yerel televizyonlarından canlı olarak yayınlandı..

TRT Spor spikeri Ersin Düzen ve beiN Sport spikeri Şükran Albayrak’ın sunuculuğu üstlendiği gecede Kayserispor Onursal başkanı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 5 bin 30 forma yardımında bulunurken, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da 10 bin 38 forma ile günün en yüksek forma satışına imza attı.

Aslen Kayserili olan Ankaragücü’nün futbolcusu İlhan Parlak da 138 forma satın alarak Kayserispor’a destek olanlar arasında yer aldı.

Erzurumspor adına bir süre önce düzenlenen destek gecesinde de 125 bin 600 forma satışı gerçekleşmiş, 17 Milyon 975 bin TL bağış geliri elde edilmişti.

Bu arada, Kayserispor’un borçlarının 80 milyon liralık kısmının yapılandırılması konusunda Ziraat Bankası ile anlaştığı öğrenildi.

Kayserispor, 2 yıl sadece bu borcun fazini ödeyecek. Ana paranın geri ödemesi ise 2 yıl sonra başlayacak.

Kayserispor, Erzurumspor gibi Anadolu takımları maddi sıkıntılarını aşmak için geceler düzenleyip, borç yapılandırırken MKE Ankaragücü’nün sadece iktidardan para beklemesi taraftarın tepkisine neden oluyor.

Ankaragücü taraftarı tepkisini sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanlığı, İçişleri Bakanlığı gibi kurumlara yaptığı şikayetlerle dile getiriyor.

MKE Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, bir süre önce yardım kampanyası başlatılacağını açıklamış; ancak kampanya düzenlenmemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fenerbahçe’nin Sahasında Son Yenilgisi Ankaragücü’ne

Ligden Çekilen İBB’nin Yerine İTÜ