in ,

BeğendimBeğendim GüldümGüldüm BeğenmedimBeğenmedim LoveLove ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Euro 2024 Broşüründe Ankara’ya Yapılacak Yeni Stat da Yer Aldı

EURO 2024'E ADAY OLAN TÜRKİYE'NİN, ŞAMPİYONANIN KAZANILMASI HALİNDE HANGİ STATLARDA OYNANACAĞI DA BELLİ OLDU. UEFA'YA SUNULAN DOSYADA TURNUVANIN OYNANACAĞI KENTLERDEN BİRİNİN DE ANKARA OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI. UEFA'YA SUNULAN BROŞÜRDEKİ GÖRSELE GÖRE, ANKARA'YA YAPILACAK YENİ STAT, 19 MAYIS STADYUMU'NUN YERİNDE OLACAK. GÖRSELİN SOL TARAFINDA ANKARA SPOR SALONU DA BELİRGİN BİR ŞEKİLDE GÖRÜLÜYOR. BAŞVURU BROŞÜRÜNDE ANKARA'YA YAPILACAK STADIN KAPASİTESİNİN İSE 65 BİN 307 SEYİRCİ KAPASİTELİ OLACAĞI İFADE EDİLİYOR.

Türkiyenin UEFA EURO 2024 adaylık broşürü açıklandı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Adaylık Dosyası’nı UEFA’ya teslim etmesinin ardından “UEFA EURO 2024 Adaylık Broşürü” kamuoyu ile paylaşıldı.

Avrupa ve Asya’yı birbirine bağlayan tek UEFA üyesi olarak, UEFA Avrupa Şampiyonalarını daha fazla insana ulaştırmak için UEFA’ya yeni bir sınır sunulan broşürde, 9 kentteki 10 ultra modern stadyumda 24 takım için Türkiye’nin vizyonunu ve planları özetleniyor.

Broşürde ayrıca 120 ülkeye doğrudan uçuş bağlantılarına sahip Türkiye’nin 53 ülkede 1 milyardan fazla insana dört saatten daha kısa bir sürede ulaşma imkânı verdiği vurgulanıyor.

9 ŞEHİRDE 10 STAT

Öte yandan, TFF’nin dosyasında yer alan statlar da belli oldu.

Karşılaşmalar, Ankara, Antalya Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, Kocaeli,Konya ve Trabzon’da yer alan 10 stadyumda oynanacak.

Written by viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altınordu'da 17 Genç Yemin Edip Profesyonelliğe Adım Attı

Wozniacki Sakatlanıp Turnuvadan Çekildi