in

Evde Hayat Var Deniyor Ama Futbolcuları Maça Çıkaracağız

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Süper Lig’i 12 Haziran’da başlatma kararına Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay tepki gösterdi.

Rıza Çalımbay’ın TRT Spor’a yaptığı açıklamalardan viralspor’un derledikleri şöyle:

”Normal bir lig oynanmayacak, farklı olacak. Umarım 2 maçta herkes alışır ve güzel bir süreç çıkar ortaya. Oynanmadan önce de sıkıntılar vardı, iptal edildiğinde 1 vaka vardı, şu an sayılar fazla. Sıkıntılı ve tatsız-tuzsuz bir lig geçecek gibi geliyor bana. Umarım hayırlısı olur. Sıkıntılı olan, ‘bitsin, oynansın da kurtulalım’ diyen oyuncular da var. Benim kendi fikrim ne kadar geç oynarsak o kadar iyiydi. Benim kafamdaki temmuz sonu veya eylül gibiydi.

Maskesiz çıkmayın, evde kalın, evde hayat var deniyor ama futbolcuları maça çıkaracağız. Söylenenlerin 10 katı dikkat etmemiz gerekiyor. Elimizden gelen her şeyi yapıyorum. Kimse korkmuyorum veya tedirgin değilim diyemez.

Bu 8 maç final maçları gibi. Bunlarda düşme, kalkma, şampiyonluk, hepsi söz konusu olan maçlar. Göreceksiniz performanslar çok etkilenecek, ummadığınız takımlar çok kötü veya çok iyi yere gelecek. Bazı oyuncularda performanslar inanılmaz düşecek veya yükselecek.

Hem sahada hem kafa olarak hazırlamamız gerekiyor arkadaşlarımızı. Futbolcuları neden düşünmüyorlar anlamıyorum. Neden 1-2 veya 3 tane yakın olan şehirde oynatıp bitirmeyip de uzun süre herkese sıkıntı yaşatıyorlar? Tüm oyuncular onu istiyorlar. Yabancılarımız bir an önce oynansın da ülkemize dönelim diye dua ediyorlar. Maçlarımızı tek tek oynamanın ne şeyi var merak ediyorum. Kulüpler Birliği ve TFF biraz fedakarlık yapıp 1-2 şehirde yapabilirlerdi.

Oynansın diye oynanan bir lig bu zaten artık. Seyircinin olmaması dezavantaj. Sahasında yenilmeyen tek takım biziz, seyircimizden muaf olacağız şimdi. Keşke tek şehir veya yakın olan 3 şehir şeklinde yapsalardı.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü’nün Rakibi Gaziantep Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

Adil Koşullarda Bir Lig Oynanmayacak